Kibice Lecha na meczu z Pogonią
Kibice Lecha na meczu z Pogonią PAP/Jakub Kaczmarczyk
O sześć minut opóźniło się rozpoczęcie meczu Lech Poznań - Pogoń Szczecin w PKO Ekstraklasie. Sędzia Piotr Lasyk zwlekał z powodu zadymienia wywołanego przez race odpalone w młynie Kolejorza. Frekwencja dopisała - okazała się rekordowa, jeśli chodzi o stadion przy Bułgarskiej Zobaczcie zdjęcia z trybun i transparent skierowany najwyraźniej do władz klubu, bo z pytaniem: Na Rumaku do tartaku?

Kibice na meczu Lech - Pogoń: zdjęcia, frekwencja, oprawy

Lech Poznań po raz drugi uzbierał więcej niż 30 tys. kibiców na pojedynczym meczu. Udało się znacząco wyśrubować dotychczasowy rekord. Widowisko z Pogonią Szczecin śledziło bowiem 34 207 osób z czego 5723 stanowiły kobiety, a 6218 dzieci do lat 13 - wynika z danych organizatora. Po raz pierwszy na stadion po dwóch latach przerwy przybyło aż 6927 osób.

Mecz został zaplanowany na 15:00, ale nie rozpoczął się punktualnie. Dopiero po sześciu minutach widoczność na murawie była na tyle dobra, że sędzia zdecydował się rozpocząć grę. Potem spotkanie przebiegło bez przeszkód. Z trybun śledzili je Michał Probierz, Nenad Bjelica, Robert Gumny czy wokalistka Agnieszka Chylińska.

Ultrasi Kolejorza na wyjście piłkarzy przygotowali wielkie flagowisko w kotle połączone z racami. Właśnie z tego powodu mecz został opóźniony. Kibice Pogoni zajęli natomiast większość miejsc w sektorze gości - było ich dokładnie 1086.

2 maja co najmniej 10 tys. Portowców wybierze się na finał Pucharu Polski do Warszawy na PGE Narodowy. Ostateczna liczba będzie jeszcze wyższa, bo dopiero w czwartek (11 kwietnia) rusza sprzedaż biletów na sektory neutralne.