OPRAC.:
Bartosz Głąb
Puszcza Niepołomice w poniedziałkowy wieczór zremisowała z Koroną Kielce 1:1 w ostatnim meczu 30. kolejki PKO Ekstraklasy. Beniaminek prowadzenie objął w swoim stylu, po stałym fragmencie gry, ale po przerwie goście wyrównali. Piłkarze aż 4 razy trafiali w obramowanie bramki rywala. Zobacz skrót meczu Puszcza - Korona.

Gole z meczu Puszcza Niepołomice - Korona Kielce

Początek spotkania należał do agresywnie grających gospodarzy. Po kwadransie gra się wyrównała i goście mogli objąć prowadzenie. Bartosz Kwiecień oddał mocny strzał z około 25 metrów, lecz Oliwier Zych zdołał sparować piłkę na słupek.

Odpowiedź Puszczy była konkretna. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Wojciech Hajda oddał strzał głową. Xavier Dziekoński zdołał odbić piłkę, ale trafiła ona pod nogi Romana Jakuby, który popisał się skuteczną dobitką.

Potem gospodarze mieli jeszcze jedną okazję, ale Jakuba tym razem nie trafił w bramkę. Pod koniec pierwszej połowy Jakub Podgórski trafił ręką w głowę Kamila Zapolnika i napastnik Puszczy nie był już w stanie kontynuować gry.

Najciekawsze akcje meczu Puszcza Niepołomice - Korona Kielce

Po przerwie kielczanie szybko wyrównali. Jakuba wybił piłkę do nogi Martina Remacle, a ten mocnym strzałem nie dał szans Zychowi. W 59. minucie Puszcza mogła ponownie objąć prowadzenie. Po dośrodkowaniu Jakub Serafina, Hajda popisał się efektownym strzałem, lecz trafił w słupek.

Potem groźnie zaatakowała Korona i Artur Craciun omal nie strzelił samobójczego gola, a za moment Zych skutecznie interweniował po główce Miłosza Trojaka.

W 85. minucie szczęście dopisało Koronie – po strzale z dystansu Lee Jin-hyun piłka odbiła się od słupka. Jeszcze w samej końcówce Craciun był bliski zdobycia bramki, lecz jego strzał z kilku metrów został zablokowany.

Puszcza przedłużyła do sześciu serię spotkań bez porażki, ale z remisu nie była do końca zadowolona, choć utrzymała dwupunktową przewagę nad znajdującą się w strefie spadkowej Koroną.

30. kolejka PKO Ekstraklasy. Puszcza Niepołomice – Korona Kielce 1:1 (1:0)

• Bramki: 18' Roman Jakuba, - 54' Martin Remacle.
  • Żółte kartki: Michał Koj, Artur Craciun, - Jakub Podgórski, Yoav Hofmayster.
  • Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń).
  • Widzów: 3 728.

Puszcza Niepołomice: Oliwier Zych - Ioan-Calin Revenco, Artur Craciun, Roman Jakuba, Michał Koj (67' Tomasz Wojcinowicz) - Hubert Tomalski (63' Lee Jin-hyun), Konrad Stępień, Jakub Serafin, Wojciech Hajda (76' Thiago), Michał Walski (76' Jakub Bartosz) - Kamil Zapolnik (46' Artur Siemaszko).

Korona Kielce: Xavier Dziekoński - Dominick Zator, Piotr Malarczyk (60' Miłosz Trojak), Bartosz Kwiecień, Marius Briceag - Jacek Podgórski (67' Mariusz Fornalczyk), Yoav Hofmayster (67' Petteri Forsell), Fredrik Krogstad, Martin Remacle, Danny Trejo (46' Jakub Łukowski) - Jewgienij Szykawka (85' Adrian Dalmau). (PAP)