Piotr Szpak
Niepełnosprawni tenisiści stołowi Jeziora Tarnobrzeg znów zaimponowali umiejętnościami Archiwum klubowe
Trzy pierwsze miejsca, jedno drugie i jedno trzeci to znakomity dorobek pięciu tenisistów stołowych Integracyjnego Klubu Sportowego Jezioro Tarnobrzeg w trzecim Grand Prix Polski Niepełnosprawnych w Gdańsku.

Na hali sportowej w Centrum Szkolenia Polskiego Związku Tenisa Stołowego imienia Andrzeja Grubby w Gdańsku wśród ponad 100 uczestników wystąpili zawodnicy Jeziora Tarnobrzeg. Na wózku rywalizował Maciej Nalepka, natomiast na stojąco: Paweł Mazuryk, Mariusz Matejek, Paweł Włodyka w klasie 10 i Jerzy Zajdel w klasie 11.
W klasie 1-3 zwyciężył Maciej Nalepka, który pokonał wszystkich przeciwników w grupie, następnie w półfinale Tomasza Jakimczuka ze Startu Zielona Góra 3:0 (6, 10, 8), a w finale Rafała Czupera ze Startu Białystok 3:2 (7, -6, -4, 3, 6).
W klasie 8 Paweł Mazuryk po wygraniu swojej grupy i meczu półfinałowego z Mariuszem Olczakiem IKS AWF Warszawa 3:2 (-8, 9, -4, 5, 11) w finale pokonał Marcina Skrzyneckiego ze Startu Zielona Góra 3:1 (5, 8, -9, 8).
Pierwsze miejsce w klasie 11 wywalczył Jerzy Zajdel. W półfinale pokonał Waldemara Sadowskiego ze (Szansa Start Gdańsk) 3:1 (9, -11, 8, 5). Z pojedynku finałowego wyszedł zwycięsko pokonując Damiana Fira (Sprawni Razem Częstochowa) 3:1 (5, 11, -14, 9).
Drugie miejsce w klasie 10 wywalczył Paweł Włodyka, który z fazy grupowej wyszedł na drugiej pozycji, następnie w półfinale pokonał 3:0 (4, 9, 8) Ernesta Gardynika (Szansa Start Gdańsk). W finale uległ 0:3 (8, 0, 5) Igorowi Misztalowi ze Startu Skierniewice.
Natomiast Mariusz Matejek stanął po raz kolejny na najniższym stopniu podium w klasie 9. Z fazy grupowej wyszedł na drugiej pozycji by w ćwierćfinale pokonać 3:1 (10, 8, -10, 9) Bartosza Rybczyńskiego (Szansa Start Gdańsk), w półfinale uległ Pawłowi Konstantyn IKS AWF Warszawa 0:3 (-5, -10, -2), a w pojedynku o trzecie miejsce pokonał 3:0 (9,7,8) Adriana Szczerbińskiego ze (Szansa Start Gdańsk).

Materiał oryginalny: Niepełnosprawni tenisiści stołowi Jeziora Tarnobrzeg znów zaimponowali umiejętnościami - Echo Dnia Podkarpackie