Raków Częstochowa rozegrał w środę pierwszy sparing w okresie przygotowawczym. W tureckim Belek przegrał z NS Mura, szóstym zespołem ligi słoweńskiej 0:1. Jedyna bramka padła po przerwie. Oto skrót najciekawszych sytuacji.

Bramka i najciekawsze akcje meczu Raków - Mura

W Rakowie zaprezentowali się tylko trzej nowi zawodnicy: stoper Matej Rodin, środkowy pomocnik Peter Barath i skrzydłowy Kacper Masiak. Pozostali mają wystąpić w kolejnych sparingach. W sobotę (27 stycznia) kolejnym rywalem będzie bułgarski Łudogorec Razgrad.

Raków stracił bramkę z NS Mura w 59 minucie, kiedy Ben Cottrell wykorzystał przestrzeń stworzoną w polu karnym i uderzył z lewej nogi przy prawym słupku.

Transfery w Polsce - 24 stycznia. Ekstraklasa, 1 liga, 2 liga

Raków Częstochowa - NS Mura 0:1 (0:0)
Bramka: Ben Cottrell 59'
Spotkanie rozegrano w Belek (Turcja)

Raków Częstochowa:
I połowa: Kacper Bieszczad - Fran Tudor (30' Gustav Berggren), Matej Rodin, Peter Barath - Jakub Myszor, Władysław Koczerhin, Bartosz Nowak, Sonny Kittel, Marcin Cebula, Srdjan Plavsić - Łukasz Zwoliński.

II połowa: Kacper Bieszczad - Bogdan Racovițan, Adnan Kovacević, Stratos Svarnas - Fran Tudor (69' Peter Barath), Jean Carlos Silva, Gustav Berggren, Jakub Myszor (69' Tobiasz Mras, 80, Kacper Masiak), Dawid Drachal, John Yeboah - Ante Crnac (85' Max Pawłowski).

Najdroższy transfer do klubu przeprowadził Lech Poznań i on też najdrożej sprzedał piłkarza. Poznajcie wszystkie rekordy poszczególnych klubów z tak zwanej czołówki PKO Ekstraklasy.

Rekordy transferowe czołowych klubów w Polsce: Legia, Lech, ...