Mistrzostwa zakończone. Klasyfikację drużynową wygrali gospodarze

Kamil Wojdat
(Najlepszą zawodniczką MP została Adela Piskorska (na zdjęciu), a najlepszym zawodnikiem Jakub Majerski) fot. Bartek Syta/Polski Związek Pływacki
Czterodniowe mistrzostwa Polski w Aqua Lublin dobiegły końca. Najlepszą drużyną zostali gospodarze - AZS UMCS. W klasyfikajci medalowej zajęli natomiast czwarte miejsce

Akademicy na podium imprezy stanęli dwunastokrotnie, zdobywając cztery złote, dwa srebrne i sześć brązowych krążków.
Trzy, wszystkie z najcenniejszego kruszcu, wywalczyła grzbiecistka Adela Piskorska, która wygrała na dystansach 50, 100 i 200 metrów. - Taki komplet bardzo cieszy - komentuje 20-latka, która w Lublinie wywalczyła też swoje drugie minimum olimpijskie. Już wcześniej była pewna startu w Paryżu na 200 metrów, teraz jest również pewna występu na setkę.

W igrzyskach udział weźmie także 18-letnia grzbiecistka AZS UMCS - Laura Bernat, która na swoim koronnym dystansie 200 m w Lublinie dopłynęła jako druga, ale przez falstart została zdyskwalifikowana. Nastrój osłodził jej nieco brąz wywalczony na 100 m.

Bez medalu, ale bardzo szczęśliwy mistrzostwa zakończył ich kolega z drużyny, Bartosz Piszczorowicz. Finał 100 m stylem dowolnym zakończył co prawda na piątym miejscu, ale w porannych eliminacjach ostatniego dnia zmagań (w niedzielę), dopłynął do mety z czasem 48.55 sekundy, co jak się później okazało było najlepszym wynikiem w ciągu całego dnia. Skutek? Kwalifikacja do sztafety olimpijskiej.

- Skupiłem się na eliminacjach, bo rano nic mnie nie rozprasza. Mogę dać wtedy z siebie wszystko. Wreszcie uporałem się z rekordem życiowym. A gdy po finale spojrzałem na tablicę wyników i ktoś powiedział mi, że to mój czas (poranny - red.) jest najlepszym wynikiem dnia, to wtedy dotarło do mnie, że zakwalifikowałem się na igrzyska - cieszy się Piszczorowicz.

W klasyfikacji drużynowej AZS UMCS Lublin uzbierał 1592 punkty. Drugi AZS AWF Katowice - 1536, a trzecia drużyna MKP Szczecin - 1272.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?