Legia Warszawa dała sobie po razie z Rapidem Wiedeń. Czwartkowy sparing w tureckim Belek zakończył się remisem 1:1. Obie bramki padły po przerwie. Oto skrót najciekawszych akcji.

Bramki z meczu Legia Warszawa - Rapid Wiedeń

Legia po ograniu w Polsce drugoligowej Olimpii Elbląg (6:0), a potem już w Turcji kazachskiego zespołu Ordabasy Szymkent (1:0) tym razem sprawdziła się na tle finalisty Pucharu Austrii.

To goście po rykoszecie od Artura Jędrzejczyka objęli prowadzenie. Potem szansę z rzutu karnego (po zagraniu ręką) wykorzystał Josue, uderzając bliżej lewego słupka.

- Bardzo cenny dla nas mecz i sparingpartner. Rapid gra niezwykle twardo w kontakcie, narzucił dużą intensywność od pierwszych minut. Przeciwnik był na ostatniej prostej przygotowań, co było widać od początku. Na pewno będzie sporo materiału do analizy - stwierdził po meczu asystent trenera Legii, Przemysław Małecki (cytat za legia.com)

Zgrupowanie Legii zakończy się w przyszły wtorek (30 stycznia). Dzień wcześniej drużyna zagra jeszcze mecz kontrolny z ukraińskim Dynamem Kijów i tego samego dnia z czarnogórskim Buducnostem Podgorica. Po powrocie do kraju odbędzie się za to sparing z pierwszoligową Stalą Rzeszów (2 lutego).

Jacek Góralski w teledysku u rapera Kizo

Legia Warszawa - Rapid Wiedeń 1:1 (0:0)
Bramki: Josue 75' (k.) - Burgstaller 61'

Legia Warszawa:
I połowa: Tobiasz - Pankov, Kapuadi, Ribeiro - Wszołek, Elitim Kapustka, Morishita - Gual, Pekhart, Muci.

II połowa: Tobiasz - Burch, Jędrzejczyk, Kapuadi (80' Ziółkowski) - Morishita (60' Dias), Augustyniak, Kapustka (60' Rejczyk, 80' Urbański), Kun - Josue, Rosołek, Muci (60' Kramer).