OPRAC.:
To był mecz, przy którym nie należało mrugać ani tym bardziej wychodzić do toalety. Legia Warszawa ostatecznie po emocjonującym widowisku zremisowała 1:1 z liderującą w PKO Ekstraklasie Jagiellonią Białystok. Po przerwie na gola Marca Guala odpowiedział bowiem Jesus Imaz. Polecamy obszerny skrót najciekawszych akcji. Jest na co popatrzeć!

Bramki z meczu Legia - Jagiellonia

Atmosfera na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej była bardzo gorąca. Wszystkie bilety na ten mecz zostały wyprzedane. Cały sektor gości wypełniony był kibicami Jagiellonii.

Pierwszą dobrą okazję miał Dominik Marczuk, ale jego strzał został zablokowany. Jagiellonia szybko wywalczyła rzut rożny i odważnie rozgrywała piłkę na połowie rywala.

W siódmej minucie Josue uderzył mocno z rzutu wolnego, a bramkarz Jagiellonii Zlatan Alomerović obronił jego groźny strzał. Następnie mecz został przerwany na kilka minut, gdyż kibice Legii z trybuny północnej odpalili środki pirotechniczne, co skutkowało zadymieniem większości boiska.

W 14. minucie Tomas Pekhart trafił w poprzeczkę, a potem po jego strzale piłka została wybita z linii bramkowej przez obrońcę Jagiellonii. Okazało się jednak, że czeski napastnik był na spalonym. Następnie Afimico Pululu przeprowadził kombinacyjną akcję z Bartłomiejem Wdowikiem, którego uderzenie zostało zablokowane przez Radovana Pankova.

Oprawa Warriors na Żylecie. Kibice na meczu Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok

Legia odgryzła się, gdy Josue zza pola karnego strzelił tuż obok słupka. W 30. minucie aktywny Portugalczyk podał do Marca Guala, który zwiódł dwóch obrońców i strzelił gola swojemu byłemu klubowi.

Najciekawsze akcje meczu Legia - Jagiellonia

Później obrońca Adrian Dieguez był bliski zdobycie bramki samobójczej, gdy blokował dośrodkowanie Ryoyi Morishity, lecz Alomerovic złapał piłkę.

Będący w doskonałej formie Gual z lewej strony wbiegł w pole karne i strzelił mocno w środek bramki. Alomerović znów skutecznie interweniował. Po niemrawym początku gospodarze przejęli kontrolę nad meczem i do przerwy zasłużenie prowadzili 1:0.

Na początku drugiej połowy Bartłomiej Wdowik odważnie szarżował w pole karne, ale został powstrzymany przez Jurgena Celhakę. Lewy obrońca Jagiellonii po utracie piłki upadł na murawę i domagał się rzutu karnego.

W 55. minucie Gual w polu karnym zwiódł obrońców i strzelił z bliska, ale trafił w plecy Mateusza Skrzypczaka. Sędzia Szymon Marciniak podjął kontrowersyjną decyzję, gdy w 62. minucie nie odgwizdał przewinienia Rafała Augustyniaka na Jesusie Imazie w polu karnym. Arbiter pozwalał w tym meczu na wiele ostrych zagrań.

Później Josue znów strzelił celnie na bramkę Alomerovica, a bramkarz odbił piłkę za linię końcową. Gual w 80. minucie został zmieniony przez Macieja Rosołka. Hiszpański napastnik otrzymał owację na stojąco.

Marczuk w 83. minucie wbiegł w pole karne z prawego skrzydła. Zobaczył niepilnowanego Jesusa Imaza, który z kilku metrów wpakował piłkę do bramki. Był to dziewiąty ligowy gol Hiszpana w tym sezonie.

Lider tabeli Jagiellonia w 27 meczach wywalczyła 52 pkt i ma siedmiopunktową przewagę nad Legią, która wciąż plasuje się na piątej pozycji. Drużyna trenera Adriana Siemieńca o dwa punkty wyprzedza drugi Śląsk Wrocław i o cztery trzeciego Lecha Poznań. Do końca rozgrywek pozostało siedem kolejek. PAP