OPRAC.:
PKO Ekstraklasa. Cracovia pokonała Radomiak Radom 6:0 i jest to najwyższe zwycięstwo sezonu. Ponad 8 tys. kibiców zgromadzonych na stadionie przy Kałuży było świadkami jednostronnego widowiska. Pasy miały ułatwione zadanie dzięki czerwonej kartce z 2 minuty. Oto skrót najciekawszych akcji meczu.

PKO Ekstraklasa. Bramki z meczu Cracovia - Radomiak Radom

Trudno było sobie wyobrazić taki początek meczu. Już w 12. sekundzie Leonardo Rocha niebezpiecznie sfaulował debiutującego w Cracovii Patryka Sokołowskiego i arbiter pokazał napastnikowi Radomiaka czerwoną kartkę. Gospodarze szybko wykorzystali liczebną przewagę. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Paweł Jaroszyński dopadł do piłki na 17. metrze i pięknym strzałem w górny róg pokonał Gabriela Kobylaka.

Cracovia poszła za ciosem i w 18. minucie prowadziła już 2:0. Po szybkiej wymianie podań pomiędzy Karolem Knapem, Sokołowskim i Patrykiem Makuchem piłka dotarła do Benjamina Kallmana. Fin ograł Mike’a Cestora i strzałem w długi róg zdobył 6. bramkę w tych rozgrywkach i wyrównał swoje osiągnięcie z poprzedniego sezonu.

W następnej akcji Radomiak był bliski skutecznej odpowiedzi. Lisandro Semedo posłał piłkę do siatki, ale zrobił to będąc na minimalnym spalonym. W 30. minucie Semedo znowu był bliski zdobycia kontaktowej bramki, ale jego strzał zablokował Larsen Skovgaard.

PKO Ekstraklasa. Cracovia rozniosła Radomiak 6:0

Za to Cracovia była bezlitosna. Podanie spod końcowej linii Otara Kakabadze niefortunnie próbował zblokować Dawid Abramowicz i skierował piłkę do własnej bramki.

Po przerwie mecz miał bardziej wyrównany przebieg, Radomiak odważniej atakował, ale to Cracovia zdobywała kolejne bramki. Najpierw Makuch wykorzystał podanie Jaroszyńskiego, a potem Jani Atanasov, tuż po wejściu na boisku, strzelił przy słupku po podaniu od Kallmana.

Goście kończyli mecz w dziewięciu, gdyż w końcówce Mateusz Kaput kopnął Atanasova. Arbiter pokazał mu czerwoną kartkę, po obejrzeniu zdarzenia na monitorze. A festiwal strzelecki "Pasów" w doliczonym czasie gry zakończył ten, który zaczął, czyli Jaroszyński.

Cracovia wygrała piąty kolejny mecz z Radomiakiem. W żadnym z nich nie straciła gola, a strzeliła aż 13. Grzegorz Wojtowicz, PAP.

Ernest Muci właśnie stał się najdrożej sprzedanym obcokrajowcem z PKO Ekstraklasy. Albańczyk z Legii Warszawa odszedł do Besiktasu - jako jedyny w historii - za ośmiocyfrową kwotę. Oto jak wygląda ranking rekordowych transakcji.

Najdrożej sprzedani obcokrajowcy z PKO Ekstraklasy. Ernest M...