Kamil Wojdat
(Piątkowa frekwencja na Arenie była trzecią najwyższą w tym sezonie)
(Piątkowa frekwencja na Arenie była trzecią najwyższą w tym sezonie) Wojciech Szubartowski
11667 widzów zasiadło w piątkowy wieczór na trybunach Areny Lublin w meczu z Arką. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

– Idziemy po swoje, idziemy wygrywać kolejne spotkania. Liga to maraton, a my w końcówce tego maratonu zamierzamy napierać. Chcemy wygrywać dla tej publiki, która dzisiaj nas niosła – zapowiada szkoleniowiec Motoru, Mateusz Stolarski.

Do Lublina przybyła też liczba grupa z Gdynia, za co podziękował sympatykom Arki trener gości, Wojciech Łobodziński.

– Chciałbym podziękować naszym kibicom, którzy zjawili się w Lublinie w ogromnej liczbie. Czuliśmy ich wsparcie. To była moc! Zresztą ogólnie na trybunach panowała fantastyczna atmosfera, prawdziwe święto piłki nożnej – mówi trener Arki.

Do połowy miejscowi wygrywali 2:1, ale gola na wagę remisu w 62. minucie zdobył Karol Czubak, Jego trafienie było prawdziwą ozdobą spotkania.

Motor Lublin – Arka Gdynia 2:2 (2:1)

Bramki: Wolski 7, Ceglarz 31 (k) – Czubak 15, Adamczyk 62

Motor: Rosa – Najemski (68 Rudol), Wełniak (68 Wojtkowski), M. Król (80 Rybicki), Stolarski (65 Lis), Palacz, Gąsior (65 Scalet) , Wolski, Kruk, Ceglarz, Mráz. Trener: Mateusz Stolarski

Arka: Lenarcik – Dobrotka, Milewski (22 Adamczyk), Kobacki (90 Hafez), Sidibe (67 Lipkowski) , Czubak, Skóra (67 Gaprindashvili), Marcjanik, Stolc, Gol, Gojny. Trener: Wojciech Łobodziński

Żółte kartki: Gojny, Lipkowski, Dobrotka

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz)

Widzów: 11667