Martin Nowak
Alicja Fiodorow zdobyła srebrny medal podczas mistrzostw świata w Londynie na dystansie 100 metrów. Twitter Michała Pola
Alicji Fiodorow zajęła drugie miejsce w biegu na 100 metrów podczas mistrzostw świata niepełnosprawnych w Londynie. Zawodniczka Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Start Radom uzyskała swój najlepszy wynik w sezonie. Świetny wynik w eliminacjach na 1500 metrów osiągnął Aleksander Kossakowski, natomiast siódmy w skoku w dal był Mateusz Sobczak.

Sprinterka radomskiego Startu, startująca w kategorii niepełnosprawności T47, osiągnęła wynik 12.61, co jest jej najlepszym rezultatem w tym sezonie na dystansie stu metrów. Zwyciężyła Amerykanka Deja Young z czasem 12.39. Podium uzupełniła Lu Li z Chin, która przegrała z Alicją Fiodorow o jedynie 0.01 sekundy!

Zawodniczka z Radomia powetowała sobie więc brak podium na dystansie dwukrotnie dłuższym, gdzie mimo poprawionego wyniku sezonu, zajęła czwartą lokatę.

We wtorek w skoku w dal (kategoria T36) siódme miejsce zajął Mariusz Sobczak, który zakończył rywalizację z wynikiem 4.87. Wygrał Ukrainiec Roman Pavlyk (5.63) przed Rodrigo Parreirą Da Silva z Brazylii (5.55) i Australijczykiem Braydenem Davidsonem (5.39).

Świetnie w eliminacjach na 1500 metrów (T11) spisał się inny zawodnik Startu, Aleksander Kossakowski, który na metę, wraz z przewodnikiem Sylwestrem Lepiarzem, wbiegł z czasem 4:14.07, co jest jego najlepszym wynikiem w karierze. Był to najlepszy wynik całych eliminacji na tym dystansie. Finał zaplanowano na piątek, 21 lipca.

Przypomnijmy, w Londynie wystartują jeszcze inni zawodnicy Startu Radom. W środę na 100 metrów w kategorii niepełnosprawności T35 pobiegnie Jagoda Kibil, która w Anglii była już piąta na 200 metrów. W dwóch konkurencjach wystartuje natomiast Mateusz Owczarek (T37). Najpierw, w środę, o godzinie 20.10 pobiegnie w półfinale na 100m. Finał tej konkurencji zaplanowano dzień później, na godzinę 21.15. Owczarek weźmie także udział w konkursie skoku w dal, który rozegrany zostanie w piątek o godzinie 21.35.

TOP Sportowy24 - zobacz internetowe hity minionego tygodnia

Materiał oryginalny: Alicja Fiodorow ze srebrnym medalem w biegu na 100 metrów na mistrzostwach świata w Londynie - Echo Dnia Radomskie