Lechia w szoku. Pierwsze zwycięstwo rugbistów KS Budowlanych WizjaMed Łódź

Dariusz Kuczmera
Łódzcy rugbiści w drodze na mecz do Gdańska
Łódzcy rugbiści w drodze na mecz do Gdańska Fot. KS Budowlani WizjaMed Łódź
Drew Pal 2 Lechia Gdańsk przegrała u siebie z Budowlanymi WizjaMed Łódź 13:23 (13:13) w 13. kolejce ekstraligi rugby.

Jak pisze portal sport.trojmiasto.pl, porażka biało-zielonych jest co najmniej niespodziewana, bo dla rywali to dopiero pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Rugbiści popsuli kolejny jubileusz, bo było to setne spotkanie Michała Krużyckiego w gdańskim zespole i ostatnie dla Tomasza Rokickiego, który zakończył karierę.
Do przerwy gra była wyrównana, ale początek należał do łodzian. Portal sport.trojmiasto.pl pisze: Budowlani objęli prowadzenie już w 2. minucie po przyłożeniu Tiueti Asiego i co więcej - to nie był koniec. Michał Dudek najpierw podwyższył, a następnie dwukrotnie skutecznie wykonywał rzuty karne, dzięki czemu łodzianie zaczęli od 13:0.
Później gospodarze wyrównali, ale po zmianie stron punkty zdobywali już tylko łodzianie. Brawo!
Drew Pal 2 Lechia Gdańsk - Budowlani WizjaMed Łódź 13:23 (13:13)
Punkty dla Lechii: Denzo Bruwer 8, Aleksander Czerniak 5
Punkty dla Budowlanych: Michał Dudek 13, Tiueti Asi 5, David Tarnavski 5.

KS Budowlani WizjaMed Łódź grali w składzie: Thutani Mlauzi, Oskar Czyszczoń, Altus Delport, Makary Madej, Iraklio Tsivtsivadze, Tiueti Asi, Ales Niedźwiecki, Kacper Palamarczuk, Michał Dudek, Lucas Niedźwiecki, Filip Soszka, Bartłomiej Szczukocki, Dawid Tarnawski, Alan Owczarek, Michał Łaszcz. Rezerwowi: Emil Petit, Daniel Munoz Botero, Filip Kretschmer, Jakub Majczyk, Bartosz Sikora, Artur Rembowski, Bartłomiej Michalak, Dominik Massalski. Trenerzy: Claudio Venturino, Sławomir Janowski. Kierownik Łukasz Śmiechowicz.
W weekend 13/14 kwietnia łodzianie podejmą na własnym boisku Juvenię Kraków. Będzie wydarzenie na stadionie przy ul. Górniczej.