I liga koszykarek. Trudny mecz lidera w Poznaniu, ale jest zwycięstwo

Bartosz Karcz
Anna Kaczmarz
Liderki I ligi koszykarek, zawodniczki AZS Politechniki Korony Kraków nie bez trudu, ale jednak pokonały ostatecznie na wyjeździe MUKS Poznań 76:68 i umocniły się na pierwszym miejscu.

Pierwsza i druga kwarta były bardzo wyrównane, wynik cały czas był na styku. Dość powiedzieć, że gdy drużyny schodziły na przerwę krakowianki prowadziły zaledwie jednym punktem 40:39.

Przerwa nie przyniosła zmiany w obrazie gry. Wciąż wszystko szło bardzo równo. Przed decydującą częścią wynik brzmiał 56:58. A w niej znów wszystko się kotłowało, prowadzenie zmieniało. Jeszcze na 1,5 minuty przed końcem zespół z Krakowa prowadził tylko 69:68. Samą końcówkę AZS Politechnika Korona rozegrał lepiej i ostatecznie wygrał w Poznaniu.

MUKS Poznań - AZS Politechnika Korona Kraków 68:76 (23:22, 16:18, 17:18, 12:18)
MUKS: Szloser 18, Dymała 14, Burzyńska 12, Piotrowska 11, Łakoma 4, oraz Błaszczak 6, Szymańska 3, Bladocha 0, Sobańska 0.
AZS PK: Woźniak 18, Wdowiuk 16, Kuras 11, Mazur 9, Majda 7 oraz Kopiec 7, Wojtylas 4, Dolenc 2, Węglarz 2, Filipowska 0.
Sędziowali: Angelika Kochner, Filip Lenartowski. Widzów: 150.