Górnik Zabrze - HC Kierns-Luzern: Druga wygrana zabrzan w Lidze Europejskiej w Dąbrowie Górniczej ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Zabrzańscy kibice wspierali piłkarzy ręcznych Górnika w Dąbrowie Górniczej w meczu ze szwajcarską drużyną z Lucerny  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Zabrzańscy kibice wspierali piłkarzy ręcznych Górnika w Dąbrowie Górniczej w meczu ze szwajcarską drużyną z Lucerny Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. karina trojok dziennik zachodni polska press
W rozegranym 14 listopada meczu 3. kolejki Ligi Europejskiej piłkarzy ręcznych Górnik Zabrze pokonał HC Kreins-Luzern 32:28. Zabrzanie po raz drugi zagrali w Dąbrowie Górniczej i po raz drugi odnieśli w Hali Centrum zwycięstwo. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu Górnik Zabrze - HC Kriens-Luzern.

Górnik Zabrze - HC Kierns-Luzern: Druga wygrana zabrzan w Lidze Europejskiej

Piłkarze ręczni Górnika odnieśli drugie zwycięstwo w Lidze Europejskiej. Zabrzanie we wtorkowy wieczór pokonali w Dąbrowie Górniczej HC Kriens-Luzern.

Podopieczni trenera Tomasza Strząbały prowadzili w Hali Centrum od początku do końca spotkania, choć na pierwszą bramkę kibicom przyszło czekać aż do 7 minuty.

Świetnie w bramce gospodarzy spisywał się Piotr Wyszomirski, który do przerwy bronił z 47-procentową skuteczności. Golkiper Górnika zaraz na początku gry obronił rzut karny najskuteczniejszego z zawodników zespołu z Lucerny Andre Scchmida. 40-letni reprezentant Szwajcarii i tak zdobył jednak 14 bramek, czyli połowę dorobku swojej drużyny.

W ataku zabrzan brylował Taras Minotskyi. Ukrainiec rzucił 7 bramek. Przewaga Górnika systematycznie rosła. Po efektownej wkrętce Dmytro Artemenki wynosiła trzy trafienia (12:9), a po wspaniałej akcji Lukasa Morkovsky'ego z Rennosuke Tokudą sześć (17:11) i taka utrzymała się do przerwy.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU GÓRNIK ZABRZE - HC KRIENS-LUZERN

Po zmianie stron po trafieniu Jakuba Szyszko w osłabieniu zabrzanie dopingowani przez swoich kibiców prowadzili już 21:13 i wydawało się, że losy spotkania były rozstrzygnięte.

Goście ze Szwajcarii jednak nie rezygnowali i po rzutach niezmordowanego Szmida w 53 minucie zmniejszyli dystans do Górnika do trzech trafień (28:25). Trener Strząbała wziął jednak czas i uspokoił grę swojej drużyny, która wygrała ten mecz i w dobrych nastrojach pojedzie na rewanż do Luzerny zaplanowany na 21 listopada.

Kibice Górnika głośno wspierali drużynę trenera Strząbały, która po raz drugi grała w roli gospodarza w Hali Centrum. Część z nich przyjechała do Dąbrowy Górniczej z Zabrza bezpłatnym autobusem podstawionym przez klub.

Górnik Zabrze - HC Kierns-Luzern 32:28 (18:12)

Górnik Wyszomirski, Ligarzewski - Szyszko 6, Tokuda, Morkovsky 3, Bachko, Artemenko 4, Krawczyk 2, Mauer 2, Bogacz, Dudtkowski, Minotskyi 7, Kaczor 1, Ilchenko 2, Wąsowski 1, Przytuła 4.

Luzern Pellegrini, Bonnefol. Belkaied - Schmid 14, Kuttel 1, Orbovic 2, Cepic, Steenaerts 2, Oertli, Bohm 2, Schlumpf, Delchiappo, Schelker 5, Langenick 1, Musa 1, Idrizi.