Pogoń Szczecin wywalczyła awans do finału Fortuna Pucharu Polski. Po dogrywce wyeliminowała Jagiellonię Białystok, zwyciężając z nią 2:1. Bramki na wagę meczu o trofeum zdobyli obcokrajowcy: najpierw Grek Efthymis Koulouris, potem Norweg Fredrik Ulvestad, któremu asystował Kamil Grosicki. Polecamy skrót najciekawszych akcji.

Mecz Pogoń - Jagiellonia 2:1: bramki, najciekawsze akcje, skrót

Ten półfinał trzymał w napięciu. Cóż jednak się dziwić, skoro zagrały topowe drużyny PKO Ekstraklasy. Pogoń z punktem straty do podium zajmuje szóste miejsce, natomiast Jagiellonia nadal jest liderem.

Wszystko co najlepsze wydarzyło się w drugiej połowie i dogrywce. Ale kłamstwem byłoby stwierdzenie, że pierwsza odsłona okazała się słaba - po prostu zabrakło w niej konkretów, czyli goli.

Pogoń objęła prowadzenie przed upływem godziny. Rajd Grosickiego i podanie Przyborka skutecznie zwieńczył Koulouris.

Gol Koulourisa na 1:0 w meczu Pogoń - Jagiellonia

Pogoń szarpała, ile wlezie. Jednak to Jagiellonia jako kolejna trafiła do siatki, doprowadzając tym samym do remisu i dogrywki. Akcję stworzyli reprezentanci Polski. Po zagraniu Tarasa Romanczuka na 1:1 strzelił bowiem Bartłomiej Wdowik, którym z loży przypatrywał się selekcjoner Michał Probierz.

Michał Probierz obserwował mecz Pogoń - Jagiellonia. Kogo wypatrzył?

Mecz był naprawdę intensywny i ciekawy. Pogoń mogła skończyć Jagiellonię przed dogrywką, ale wtedy akurat zawiodła skuteczność Kamila Grosickiego. Kapitan nie wykorzystał dwóch lub nawet trzech dogodnych sytuacji, przegrywając m.in. walkę z bramkarzem.

Gol Wdowika na 1:1 w meczu Pogoń - Jagiellonia

Po remisie w drugiej połowie sędzia Paweł Raczkowski zaordynował więc dogrywkę. A w niej trafiła już tylko Pogoń. Kibiców, którzy po brzegi wypełnili stadion uszczęśliwił Fredrik Ulvestad. Norweg zwieńczył dośrodkowanie Grosickiego z rzutu rożnego.

Dla Pogoni to pierwszy finał Pucharu Polski od 2010 roku, kiedy uległa właśnie Jagiellonii. W drodze na PGE Narodowy także po dogrywce wyeliminowała Górnika Zabrze oraz Lecha Poznań.

Gol Ulvestada na 2:1 w meczu Pogoń - Jagiellonia

Trwa walka o powołanie do reprezentacji Polski na Euro 2024. Na liście selekcjonera Michała Probierza jest przeszło sto nazwisk! Nie brakuje nastolatków. Oto najmłodsi kandydaci z największymi szansami na bilet. Który z nich będzie takim objawieniem na turnieju jak Bartosz Kapustka u Adama Nawałki we Francji w 2016 roku?

Najmłodsi kandydaci do kadry reprezentacji Polski na Euro 20...