OOM Dolny Śląsk 2024. To już prawie koniec. Tabela medalowa po 18 sportach

Jakub Guder
Jakub Guder
Adko.photo - facebook.com/adkophoto/about
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych Dolny Śląsk 2024 dobiega końca. Została nam jeszcze rywalizacja brydżystów, którą zaplanowano na początek czerwca. Jak wygląda aktualna tabela medalowa po 18 sportach?

Dolny Śląsk do tej pory zdobył 42 medale w tym 15 złotych. W ostatnich dniach do tego dorobku aż trzy złote krążki dopisała Laura Lewińska, młodsza siostra Liliany, która wciąż walczy o olimpijską kwalifikację. Laura na seniorskie igrzyska musi jeszcze poczekać, ale na Olimpiadzie Młodzieży poradziła sobie świetnie - wygrała wszystkie gimnastyczne konkurencje, w których startowała: piłkę, obręcz i wielobój.
Miłą niespodziankę w taekwondo olimpijskim sprawił Marcel Iwański (UKS Warrior Zgorzelec), który stanął na najwyższym stopniu podium w kategorii do 65 kg. Ucieszyło to zwłaszcza miejscowych kibiców, bo zawody rozgrywano w Zgorzelcu.
Rozczarowane turniej siatkarski kończyły reprezentantki Dolnego Śląska. Wymieniano je wśród kandydatek do medalu, ale ostatecznie zajęły czwarte miejsce. Szkoda zwłaszcza meczu półfinałowego, w którym przegrały w tie-breaku z woj. śląskim 15:17. Wcześniej trzecie miejsce zajęli dolnośląscy siatkarze. W decydującym spotkaniu pokonali drużynę reprezentującą woj. łódzkie 2:1 (25:19, 25:27, 15:10).

Najwięcej medali XXX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych Dolny Śląsk 2024 ma Mazowsze - 106 w tym aż 23 złote. Dolny Śląsk lepiej niż w tabeli medalowej (szóste miejsce) wypada w klasyfikacji punktowej. Jest tu piąty z niewielką stratą do woj. pomorskiego. Ostatni sport OOM - brydż - jest jednak nasza mocną stroną i szansa, że na koniec wskoczymy na czwarte miejsce.