Maciej Lehmann
Warta Poznań pokonała 2:1 Widzew ŁódźZobacz oceny piłkarzy Warty -->
Warta Poznań pokonała 2:1 Widzew ŁódźZobacz oceny piłkarzy Warty -->Adam Jastrzebowski
Warta Poznań w 31. kolejce ekstraklasy pokonała Widzew Łódź 2:1 i ma już 37 punktów. Do pewnego utrzymania brakuje już Zielonym bardzo niewiele. Ozdobą meczu był gol Mateusza Kupczaka. Zobacz jak oceniliśmy piłkarzy Warty -->

Warta Poznań odniosła w niedzielę cenne zwycięstwo. Niedzielny mecz lepiej nie mógł lepiej dla niej rozpocząć. Już po 12 minutach podopieczni Dawida Szulczka prowadzili 2:0.

Najpierw po dalekim dośrodkowaniu Bartkowskiego zakotłowało się na wysokości lewego narożnika pola bramkowego. Kajetan Szmyt przejął piłkę, zdecydował się na strzał, a Andrejs Ciganiks interweniował tak nieszczęśliwie, że zaskoczył swojego bramkarza Rafała Gikiewicza.

Chwilę później Kajetan Szmyt podał przed pole karne do Mateusza Kupczaka, który zdecydował się na uderzenie fałszem i idealnie trafił w prawy górny róg bramki gości. Wyciągnięty jak struna Rafał Gikiewicz znów był bezradny

Łodzianie nie rezygnowali i tuż przed przerwą strzelili kontaktową bramkę. Antoni Klimek dokładnie wrzucił piłkę do Sancheza, który uderzeniem głową pokonał Grobelnego.

Po zmianie stron goli już nie zobaczyliśmy. Widzew miał inicjatywę, ale Warta broniła się bardzo dobrze i odniosła cenne zwycięstwo.