Towers – Śląsk: WKS o włos od pierwszego zwycięstwa w EuroCupie

Dawid Foltyniewicz
18.10.2022 wroclaweurocupslask wroclaw buducnost voli podgorican/z niziol jakubkoszykowka hala ludowa stuleciagazeta wroclawskapawel relikowski / polska press Pawel Relikowski / Polska Press
Koszykarze Śląska na parkiecie w Hamburgu zostawili sporo zdrowia, ale nie dało im to zwycięstwa. Wrocławski zespół w 3. kolejce 7DAYS EuroCupu przegrał z Veolią Towers Hamburg 83:87. WKS w drugiej kwarcie zagrał fatalnie, za to po przerwie imponował skutecznością i żelazną defensywą, dzięki czemu zniwelował 19-punktową przewagę. W ostatnich fragmentach minimalnie lepsza okazała się niemiecka drużyna.

Koszykarze Śląska bez dwóch zdań zasługują na ogromne brawa za wolę walki. Podopieczni Andreja Urlepa po pierwszej połowie przegrywali różnicą 19 punktów, ale fantastyczna postawa w trzeciej kwarcie sprawiła, że wrocławianie wrócili do gry o zwycięstwo. W ostatnich minutach mistrzom Polski zabrakło nieco szczęścia.

Trójkolorowi po trzech kolejkach 7DAYS EuroCupu mają na koncie same porażki (wcześniej z Gran Canarią i Budućnostem VOLI Podgorica) i zajmują ostatnie (10.) miejsce w tabeli grupy B.

W następnej kolejce (wtorek, godz. 20) Śląsk podejmie w Hali Stulecia Türk Telekom Ankara. Wejściówki do kupienia za pośrednictwem serwisu Abilet.pl. Wcześniej WKS zagra w Hali Orbita z Twardymi Piernikami Toruń. Mecz 6. kolejki Energa Basket Ligi w sobotę o godz. 17:30.