Tomasz Lewandowski na razie wygrywa w Budapeszcie

mawa
Tomasz Lewandowski z Fibrain G2A AZS Politechniki znakomicie rozpoczął rywalizację w mistrzostwach Europy rozgrywanych w Budapeszcie. Rzeszowianin w grupie eliminacyjnej wygrał trzy razy i zagra w turnieju głównym. Zwyciężył też w turnieju deblowym.

Indywidualny mistrz Polski najpierw pokonał Rumuna Hunora Szocsa 4-2, w identycznych rozmiarach ograł Fina Otto Tenilę i na koniec zwyciężył 4:1 z Chorwatem Tomislavem Kolarkiem, z którym w ostatnim sezonie ligowym grali razem w jednej drużynie.

– Proszę pamiętać, że to zawodnik, który debiutuje na mistrzostwach – trener Tomasz Krzeszewski podkreślał bardzo dobrą grę Lewandowskiego.

Bezpośredni awans wywalczyło 23 zwycięzców grup a 18 wylosowanych graczy z 2. miejsc wystąpiło w barażu.

Lewandowski w grze mieszanej, w parze z Klaudią Kusińską, przegrał w preeliminacjach 2:3 ze szwajcarską parą Elia Schmid/Rachel Aschwanden, zaś w deblu (z Patrykiem Zatówką) wygrał 3:2 z Turkami Ibrahimem Gunduzem i Abdullahem Yigenlerem.

Mistrzostwa w stolicy Węgier potrwają do niedzieli.

Materiał oryginalny: Tomasz Lewandowski na razie wygrywa w Budapeszcie - Nowiny