Spójnia – Śląsk: Dużo strat, fauli i fatalna skuteczność. WKS bezradny

Dawid Foltyniewicz
PAP/Marcin Bielecki
KOSZYKÓWKA. Śląsk Wrocław w 25. kolejce Orlen Basket Ligi został rozbity na wyjeździe przez PGE Spójnię Stargard 67:93. Gospodarze zdominowali wicemistrzów Polski zwłaszcza pod względem liczby zbiórek (47-28).

Ostatnia passa zwycięstw Śląska mogła dawać nadzieje kibicom wrocławskiego zespołu na wygraną w Stargardzie. Już początek meczu pokazał, że podopiecznym Jacka Winnickiego nie będzie o to łatwo. Gospodarze zaczęli spotkanie od serii 8-0. Jeszcze w pierwszej kwarcie WKS zdołał odrobić część strat (11-16). Druga „ćwiartka” miała podobny przebieg do pierwszej i Śląsk schodził na przerwę przegrywając 31:40.

Gwoździem do trumny wrocławian okazała się trzecia kwarta. Koszykarze Śląska pozwalali przeciwnikom na dużą liczbę zbiórek, mieli duże problemy z przedostaniem się pod kosz Spójni, a gdy wypracowywali sobie dobre pozycje rzutowe, najczęściej pudłowali. Gospodarze z dużą łatwością zdobywali kolejne punkty – po rzutach z dystansu, indywidualnych akcjach czy zbiórkach w ataku. Kilkukrotnie dochodziło do sytuacji, że niżsi koszykarze ze Stargardu zbierali sprzed nosa piłki wysokim graczom Śląska. Trenerowi Jackowi Winnickiemu trudno było się dziwić, gdy po raz kolejny rwał włosy z głowy.

Czwarta kwarta była najbardziej wyrównana, ale trzeba przyznać, że Spójnia nie forsowała tempa. Mimo tego i tak nieco podwyższyła swoje prowadzenie i ostatecznie zasłużenie wygrała 93:67.

W zespole gospodarzy czterech zawodników zdobyło co najmniej 14 punktów: Stephen Brown Jr., Karol Gruszecki, Devon Daniels i Alex Stein. W drużynie Śląska najskuteczniejszy okazał się Marek Klassen (17).

WKS nie wykorzystał okazji, aby z 11. pozycji w tabeli Orlen Basket Ligi awansować na 7. lokatę. Wrocławka ekipa pozostała na 11. miejscu i skomplikowała swoją sytuację w walce o udział w fazie play-off.

W najbliższą środę o godz. 20:00 Śląsk podejmie swojego odwiecznego rywala – Anwil Włocławek. Będzie to pierwszy z trzech meczów z rzędu rozegranych w Hali Stulecia (1 kwietnia z Arged BM Stalą Ostrów Wielkopolski i 9 kwietnia z Legią Warszawa). Wejściówki do kupienia na portalu Abilet.pl.