Skrót meczu GKS Katowice. Lechia Gdańsk. Zwycięstwo po golu w doliczonym czasie gry. "GieKSa" kroczy po awans do PKO Ekstraklasy?

Bartosz Głąb
W meczu na szczycie Fortuna 1. Ligi walczący o awans GKS Katowice pokonał u siebie drugą w tabeli Lechię Gdańsk 1:0. Decydująca o losach spotkania bramka padła w doliczonym czasie gry. "GieKSa" zanotowała szóste zwycięstwo z rzędu i jest już na ligowym podium. Zobacz skrót meczu GKS Katowice - Lechia Gdańsk.

GKS Katowice pokonał Lechię Gdańsk w meczu na szczycie Fortuna 1. Ligi

Katowiczanie od 27 lutego wygrali 5 kolejnych meczów w lidze. Seria pozwoliła podopiecznym Rafałowi Górakowi włączyć się w walkę o awans do PKO Ekstraklasy. Przed sezonem nikt nie typował drużyny GKS-u jako jednego z kandydatów do osiągnięcia takiego sukcesu. Przecież poprzednie rozgrywki "Gieksa" zakończyła dopiero na 10. miejscu w tabeli.

Od pierwszych minut hitowego starcia z Lechią Gdańsk to właśnie zespół z Katowic prezentował się lepiej. W powietrzu czuć było stawkę tej rywalizacji i oba zespoły uważnie konstruowały każdą akcję. Jednak gospodarze częściej znajdowali się pod polem karnym przeciwnika.

Lechia odważniej zaatakowało po przerwie. Sytuacja GKS-u skomplikowała się w 74. minucie, kiedy czerwoną kartką ukarany został Marten Kuusk. Początkowo obrońca katowiczan ujrzał żółtą kartkę, jednak arbiter Tomasz Marciniak po analizie VAR zmienił swoją decyzję i pokazał graczowi gospodarzy "czerwień".

Decydująca dla losów meczu była 93. minuta. Po rzucie wolnym dla katowiczan zakotłowało się w polu karnym gości. Najlepiej w "szesnastce" Lechii zachował się Arkadiusz Jędrych, który w ogromnym zamieszaniu wpakował piłkę do bramki rywala. Niewiele później sędzia zakończył spotkanie i GKS mógł cieszyć się z szóstego zwycięstwa z rzędu.

Lechia Gdańsk po porażce w Katowicach spadła na 2. miejsce w tabeli. Nowym liderem została Arka Gdynia. Natomiast GKS Katowice jest już na 3. pozycji w lidze i coraz poważniej myśli o niespodziewanym awansie do PKO Ekstraklasy. W następnej kolejce katowiczanie zagrają u siebie z Odrą Opole, natomiast Lechia na Polsat Plus Arena Gdańsk podejmie Bruk-Bet Termalicę Nieciecza.

Fortuna 1. Liga. GKS Katowice - Lechia Gdańsk 1:0 (0:0)

• Bramka: 90+3' Arkadiusz Jędrych
  • Żółte kartki: Jędrych - Żelizko, Chłań, Koperski.
  • Czerwona kartka: 74' Kuusk.
  • Sędziował: Tomasz Marciniak (Płock).
  • Widzów: 5 988.

GKS Katowice: Dawid Kudła - Marcin Wasielewski, Marten Kuusk, Arkadiusz Jędrych, Aleksander Komor (61' Bartosz Jaroszek), Grzegorz Rogala - Adrian Błąd (90' Shun Shibata), Antoni Kozubal, Oskar Repka, Mateusz Marzec (52' Christian Aleman) - Sebastian Bergier (90' Mateusz Mak). Trener: Rafał Górak.

Lechia Gdańsk: Bohdan Sarnavskyi - Dawid Bugaj (69' Filip Koperski), Andrei Chindris, Elias Olsson, Miłosz Kałahur - Camilo Mena, Tomasz Neugebauer (60' Louis D'Arrigo), Rifet Kapić (86' Luis Fernandez), Ivan Zhelizko, Maksym Khlan (69' Jakub Sypek) - Tomas Bobcek (69' Łukasz Zjawiński). Trener: Szymon Grabowski.

Daniel Stefański i Karolina Bojar-Stefańska to najbardziej znana para sędziów piłkarskich w Polsce. On jest arbitrem w Ekstraklasie, a ona w niższych ligach. Czy Karolina kiedyś także będzie arbitrem na najwyższym szczeblu rozgrywkowym?Aby zobaczyć wszystkie zdjęcia klikaj strzałkę w prawo!

Oto najsłynniejsza para sędziów piłkarskich w Polsce. Daniel...