World Grand Prix w Ostrowcu. Polskie siatkarki pokonały Argentynę 3:0

mir
Reprezentacja Polski w siatkówce kobiet pokonała w Ostrowcu Świętokrzyskim Argentynę 3:0 (25:10, 26:24, 25:15) w World Grand Prix.

Przy ogłuszającym dopingu blisko dwóch tysięcy kibiców reprezentacja Polski siatkarek odniosła drugie zwycięstwo w ostrowieckiej hali w turnieju World Grand Prix. Tym razem podopieczne trenera Jacka Nawrockiego nie dały szans reprezentacji Argentyny wygrywając 3:0 (25:10, 26:24, 25:15). W pierwszym sobotnim meczu Korea Południowa pokonała Peru 3:0 (26:24, 27:25, 25:15).

Sobotni mecz biało-czerwonych obejrzało znacznie więcej kibiców niż piątkowe spotkanie Polska - Peru (3:1). Tym razem Polki odniosły pewne zwycięstwo, a niewielkie problemy miały tylko w drugim secie.

W pierwszej odsłonie Polki szybko uzyskały wysoką przewagę (8:3) i systematycznie ja powiększały (16:6, 20:8). Nasze siatkarki dobrze zagrywały, a przede wszystkim bardzo skutecznie blokowały i całkiem zasłużenie wygrały pierwszego seta do 10. Trochę gorzej wiodło się biało-czerwonym w drugim secie, w końcówce którego zespół z Argentyny uzyskał czteropunktową przewagą (14:18). W końcówce zaczęła punktować Berenika Tomsia i był remis 23:23. Polki obroniły jedną piłka setową i ostatecznie wygrały 26:24. W ostatnim secie tylko na początku rywalki biało-czerwonych mogły mieć nadzieje na korzystny wynik. Polki coraz lepiej atakowały i wykorzystywały błędy rywalek. Przy stanie 17:10 dwoma asami serwisowymi popisała się Joanna Wołosz, co praktycznie rozstrzygnęło losy trzeciego seta i całego meczu. W meczu z Argentyna, w pierwszym secie na parkiecie pojawiła się była zawodniczka KSZO Ostrowiec Roksana Brzóska W niedzielę Polki rozegrają ostatni mecz podczas ostrowieckiego turnieju, a rywalem naszych siatkarek będzie Korea Południowa.

Polska – Argentyna 3:0 (25:10, 26:24, 25:15)

Polska: Kąkolewska (14), Smarzek (14), Tomsia (11), Wołosz (6), Efimienko (5), Grajber (5), Witkowska (libero) oraz Brzóska, Polak (4), Pleśnierowiczi Bociek.

Argentyna: Fresco (17), Piccolo (7), Lazcano (7), Acosta (1), Aispurua (1), Vidal (1), Rizzo (libero) oraz Sagardia, Hiruela Tapia, Fortuna (4), Sosa (2) i Franchi (libero)

W niedzielę Polki zmierzą się z Koreą Południową. Początek o godzinie 20.25 w Ostrowcu Świętokrzyskim.

TOP Sportowy24 - zobacz internetowe hity minionego tygodnia

Materiał oryginalny: World Grand Prix w Ostrowcu. Polskie siatkarki pokonały Argentynę 3:0 - Echo Dnia Świętokrzyskie