MŚ U-21. Trzy nagrody indywidualne dla reprezentantów Polski

ŁŻ
Sylvia Dabrowa
Polscy siatkarze zdobyli złote medale mistrzostw świata U-21. W wielkim finale pokonali reprezentację Kuby. Wśród wyróżnionych, po zakończeniu imprezy, znalazło się trzech naszych zawodników.

Najbardziej wartościową i prestiżową nagrodę zgarnął Jakub Kochanowski, który został wybrany MVP całego turnieju. Ponadto najlepszym rozgrywającym okrzyknięty został Łukasz Kozub, a z kolei Bartosz Kwolek znalazł się wśród dwóch najlepiej przyjmujących siatkarzy.

Dla polskich juniorów to ogromny sukces. Wcześniej podobny biało-czerwoni odnieśli w 1997 roku, kiedy to zdobyli złoty medal mistrzostw świata juniorów w Bahrajnie. W drużynie prowadzonej przez trenera Ireneusza Mazura, grali wtedy m.in. tacy siatkarze jak Piotr Gruszka, Krzysztof Ignaczak, Dawid Murek, Paweł Papke, Marcin Prus, Robert Szczerbaniuk, Sebastian Świderski czy Paweł Zagumny. Później, jak wiadomo, zawodnicy ci stanowili o sile pierwszej reprezentacji Polski.

Warto dodać, że w gronie naszych reprezentantów, którzy sięgnęli po złote medale, znalazł się jeden przedstawiciel Lotosu Trefla Gdańsk. Był nim przyjmujący Szymon Jakubiszak.

Drużyna marzeń mistrzostw świata juniorów 2017:

rozgrywający: Łukasz Kozub (Polska)
atakujący: Miguel David Guttierez Suarez (Kuba)
przyjmujący: Bartosz Kwolek (Polska), Anton Semyszew (Rosja)
środkowi: Aleksiej Kononow (Rosja), Jose Israel Masso Alvarez (Kuba)
libero: Maique Reis Nascimento (Brazylia)

MVP: Jakub Kochanowski (Polska)

Polscy siatkarze mistrzami świata do lat 21! "Wszyscy zagrali doskonałe zawody, wychodził każdy element rzemiosła siatkarskiego"