Polska - Belgia w ME siatkarzy 2023: wynik na żywo. Dzisiaj to Polacy są faworytami meczu 1/8 finału. Transmisja stream online

Artur Bogacki
Mecz Polska - Belgia odbędzie się 10 września. Sprawdź wynik żywo
Mecz Polska - Belgia odbędzie się 10 września. Sprawdź wynik żywo materiały prasowe CEV
Mecz Polska - Belgia w siatkarskich ME 2023 odbył się dzisiaj, 10 września, to już 1/8 finału. Wynik inny niż zwycięstwo Polaków byłby niespodzianką, nasi siatkarze byli murowanymi faworytami, wygrali 3:1. Gdzie można było oglądać dzisiaj na żywo? Była dziś transmisja w telewizji i stream online w internecie.

Polska - Belgia 3:1 (25:16, 25:17, 23:25, 25:22) - wynik na żywo dzisiaj w 1/8 finału ME siatkarzy

Polska: Janusz, Kaczmarek, Kochanowski, Śliwka, Huber, Fornal, Zatorski (libero) oraz Kurek, Łomacz, Kłos, Semeniuk, Leon
Belgia: Desmet, Deroo, D'Hulst, D'Heer, Thys, Reggers, Perin (libero) oraz Ribbens (libero), Van Hoyweghen, Cox, Van De Velde, Verhanneman, Fransen

Najnowsze informacje na górze listy:

• W ćwierćfinale Polska zagra z Serbią (wtorek)
  • W czwartym secie nie zabrakło emocji i zwrotów akcji. Otwarcie Polaków znów było efektowne, ale później byliśmy w opałach. Dość powiedzieć, że z 19:16 "zrobiło się" 19:20. Końcówka należała jednak do nas.
  • IV set: 6:2, 9:5, 10:6, 10:10 (czas dla Polski), 11:10, 13:11, 14:14, 19:16, 19:19, 19:20, 21:20, 21:21, 24:21, 25:22
  • Początek trzeciej partii sugerował, że Biało-Czerwoni szybko skończą mecz (6:2). Nic z tego. Belgowie poprawili swoją grę, nam zaczęły się przytrafiać błędy, nie pomogły zmiany (zwłaszcza Bartosz Kurek spisał się poniżej oczekiwań) i w drugiej części tego seta to rywale byli na prowadzeniu. Radzili sobie z naszą zagrywką, świetnie atakowali i przedłużyli spotkanie
  • III set: 3:1, 6:2, 7:5, 9:6, 9:9, 10:11, 12:12, 12:13 (czas dla Polski), 15:14, 16:17, 17:19, 19:21, 21:23, 22:24 (drugi czas dla Polski), 23:25
  • Po dwóch setach Aleksander Śliwka ma na koncie 11 pkt, Łukasz Kaczmarek 10; w ekipie rywali najlepszy pod tym względem jest Farre Reggers - 10 pkt
  • Drugą partię Polacy zaczęli od 5:0. Rywale nawiązali walkę, zbliżali się na 2 pkt (m.in. 13:11), ale w drugiej części tej odsłony znów nie radzili sobie z blokiem. W tym elemencie w I secie zdobyliśmy 5 pkt, w II - 6 (rywale tylko, odpowiednio, 2 i 1)
  • II set: 5:0, 6:4, 10:6 (czas dla Belgii), 12:8, 13:11, 17:12, 21:13, 23:15, 25:17
  • W pierwszym secie Belgowie nie mieli wiele do powiedzenia. Polacy odebrali ochotę do gry ich asowi - Samowi Deroo. Szybko wypracowali kilka punktów przewagi, a później ją powiększali.
  • I set: 4:1, 7:5, 10:5, 13:7, 17:10, 21:13 (czas da Belgii), 25:16

Wcześniej pisaliśmy

W meczu Polska - Belgia w ME siatkarzy faworytem jest nasza drużyna. Jaki wynik dzisiaj?

Polacy przed meczem z Belgią są w komfortowej sytuacji. Wygrali bez większych problemów wszystkie spotkania w grupie, na koniec mieli "spacerek" z Czarnogórą, w którym nie zmęczyli. Do tego jest dużo czasu na odpoczynek, bo swoje spotkanie rozegrają dopiero w niedzielę.

Polacy w fazie grupowej pokazali moc, znakomicie wychodziła im zwłaszcza gra blokiem. W 5 meczach zdobyli w ten sposób 65 pkt, czyli średnio 13 na spotkanie i 4,1 pkt na każdy set. Takie liczby robią wrażenie. A przypomnijmy, że poprawa gry w tym elemencie oraz w obronie była przed ME jednym głównych celów reprezentacji serbskiego trenera Nikoli Grbicia.

W kolejnym etapie - ćwierćfinale - rywalem zwycięzcy meczu Polska - Belgia będzie Serbia (wygrała 3:0 z Czechami).

Belgia zaskoczy Polskę? Stać ją na dobry wynik, już była w czołowej czwórce ME siatkarzy

Belgowie w 2017 r. na ME byli "czarnym koniem", dotarli do półfinału, ostatecznie zajęli 4. miejsce (Polska uplasowała się na 9. pozycji). To był - jak się okazało - jednorazowy sukces, później drużyna narodowa nie poszła za ciosem. Wprawdzie w kolejnym sezonie była 10. w MŚ, co jest dobrym wynikiem, ale potem było gorzej.

W tegorocznych mistrzostwach Europy Belgowie zajęli w swoje grupie 4. miejsce, za Włochami, Serbią i Niemcami (z tym zespołem przegrali kluczowy mecz 2:3). Po trzech kolejkach mieli na koncie trzy porażki, ale dwa następne spotkania "ostatniej szansy" - z Estonią i Szwajcarią - wygrali i zapewnili sobie awans do fazy pucharowej.

Najbardziej znanym belgijskim siatkarzem jest Sam Deroo, były zawodnik m.in. ZAKSY Kędzierzyn-Koźle i Asseco Resovii. Potem trafił do Zenitu Kazań.

Gdzie oglądać na żywo mecz Polska - Belgia? Transmisja stream online. Sprawdź wynik na żywo

Mecz 1/8 finału mistrzostw Europy siatkarzy Polska - Belgia odbędzie się w najbliższą niedzielę, 10 września, o godz. 21:00. To spotkanie będzie można oglądać na żywo w telewizji i internecie. Transmisja stream online (od 20:45) dostępne będą tu: