OPRAC.:
Jakub Jabłoński
Polacy w Lidze Konferencji. Cash zdobył gola, Szymański ma asystę (podsumowanie) PAP/EPA/MOHAMMED BADRA
Club Brugge Michała Skórasia i Aston Villa Matty'ego Casha awansowały do półfinałów Ligi Konferencji. Ten drugi strzelił gola oraz trafił w serii rzutów karnych w wyjazdowym rewanżu z Lille. Odpadł m.in. Fenerbahce Stambuł Sebastiana Szymańskiego, po "jedenastkach" z Olympiakosem Pireus. Trener tureckiego klubu zdecydował się zmienić Polaka przed rzutami karnymi. Czas na podsumowanie. Działo się sporo w trzecich, co ważności rozgrywek klubowych spod egidy UEFA!

Matty Cash zdobył bramkę, a jego Aston Villa awansowała po karnych do półfinału

Aston Villa wygrała przed tygodniem u siebie 2:1 (wówczas Cash nie grał z powodu kontuzji), ale w rewanżu we Francji przegrywała długo 0:2.

W 87. obrońca reprezentacji Polski zdobył jednak bardzo ważną bramkę - po wypuszczeniu piłki przez bramkarza gospodarzy dobiegł do niej i oddał mocny strzał z ok. 17 metrów.

Gol Casha sprawił, że doszło do dogrywki. Tutaj wynik się nie zmienił, więc o awansie do półfinału musiały rozstrzygnąć rzuty karne. Angielski zespół zwyciężył w nich 4-3, a reprezentant Polski wykorzystał swoją "jedenastkę" (podchodził jako trzeci w zespole gości), popisując się precyzyjnym uderzeniem tuż obok słupka.

Swoich prób nie wykorzystało dwóch piłkarzy Lille i tylko jeden z Aston Villi.

Dla zespołu z Birmingham to pierwszy awans do półfinału europejskich pucharów od 1982 roku.

Pogromca Lecha sprzed roku gra dalej. Spotka się z... Michałem Skórasiem

W drugim rozpoczętym o godz. 18.45 ćwierćfinale również nie brakowało emocji. Fiorentina dopiero po dogrywce wyeliminowała grającą od 66. minuty w dziesiątkę Viktorię Pilzno, zwyciężając 2:0. Po 90 minutach nie było goli, podobnie jak w pierwszym spotkaniu.

Pozostałe dwa mecze rozegrano wieczorem.

Club Brugge Michała Skórasia po raz drugi pokonał PAOK Saloniki Tomasza Kędziory. Przed tygodniem belgijski zespół zwyciężył u siebie 1:0, a w rewanżu wygrał w Grecji 2:0 po dwóch golach Hiszpana Ferrana Jutgli.

Skóraś grał do 87. minuty, a Kędziora całe spotkanie.

Pech Sebastiana Szymańskiego. Jego asysta dała karne

Rzuty karne potrzebne były do wyłonienia zwycięzcy rywalizacji Fenerbahce Stambuł Sebastiana Szymańskiego z Olympiakosem Pireus.

Tydzień wcześniej w Grecji zwyciężyli gospodarze 3:2, a w rewanżu po 90 minutach i dogrywce było 1:0 dla Fenerbahce. Gola po mocnym uderzeniu z dystansu strzelił w 11. minucie Irfan Kahveci, po asyście Szymańskiego. Polak asystował przy jego trafieniu również w pierwszym spotkaniu.

W serii "jedenastek" lepsi okazali się jednak piłkarze z Pireusu, zwyciężając 3-2. Szymański, który miał na koncie żółtą kartkę, został zmieniony w dogrywce - w 106. minucie meczu.

W półfinałach - 2 i 9 maja - Aston Villa zagra z Olympiakosem, a Fiorentina z Club Brugge.

Finał obecnej edycji LK zaplanowano na 29 maja w Atenach.

Niezwykła seria trwa dalej, choć Fabiański mógł ją skończyć

Grzegorz Krychowiak we wrześniu po raz ostatni wystąpił w reprezentacji Polski. Pomocnik dobił magicznej bariery stu meczów i postanowił zawiesić buty na kołku w piłce reprezentacyjnej. Zawodnik jednak nie powiedział ostatniego słowa w piłce klubowej i świetnie się spisuje na arabskiej ziemi. Poza tym co i rusz chwali się swoim bogatym życiem w mediach społecznościowych. Oto jak żyje 34-letni piłkarz saudyjskiego Abha Club. Przedstawiamy galerię zdjęć byłego kadrowicza!Kliknij w przycisk po prawej stronie i zobacz zdjęcia z bogatego życia Grzegorza Krychowiaka!

Grzegorz Krychowiak w Arabii Saudyjskiej. Tak żyje były repr...