Jakub Maj
Jakub Maj
Piłkarz Romy wyszedł ze szpitala
Piłkarz Romy wyszedł ze szpitala PAP/EPA/GABRIELE MENIS
Iworyjski piłkarz Evan Ndicka z Romy, który zasłabł w trakcie niedzielnego meczu włoskiej ekstraklasy na wyjeździe z Udinese i upadł na murawę, został wypisany ze szpitala - poinformował w poniedziałek jego klub. Zawodnik przejdzie dodatkowe badania w Rzymie.

Evan Ndicka wyszedł ze szpitala

Pochodzący z Francji 24-letni reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej został zniesiony na noszach po tym, jak upadł na boisko w 70. minucie. Po rozmowach z piłkarzami i trenerem mecz w Udine został przerwany (przy wyniku 1:1) i ma być dokończony w innym terminie.

Ndicka był przytomny, ale wyraźnie odczuwał ból. Prawą ręką pocierał klatkę piersiową, gdy z pomocą ruszyły służby medyczne i koledzy z zespołu. Zawodnik trafił do szpitala, gdzie przechodził szereg badań. W poniedziałkowym komunikacie klub przekazał dobre wieści.

- Przeprowadzono badania kardiologiczne pierwszego i drugiego stopnia, które nie wykazały żadnych patologii serca. (...) obraz kliniczny jest zgodny z urazem klatki piersiowej z minimalną odmą lewą opłucnową - stwierdziła Roma w oświadczeniu.

Kolejne badania zostaną przeprowadzone "później w Rzymie". Na razie nie podano daty powrotu Ndicki do treningów. Roma podziękowała sędziemu, kibicom na stadionie w Udine i personelowi szpitala.

- W tych gorączkowych minutach strachu wszyscy razem demonstrowaliśmy wartości sportowe i na pierwszym miejscu postawiliśmy ochronę życia - podkreślono w oświadczeniu klubu. (PAP)