KM
AZS Łączpol AWFiS Gdańsk - UKS PCM Kościerzyna 24:18
AZS Łączpol AWFiS Gdańsk - UKS PCM Kościerzyna 24:18 Piotrhukalo
Szczypiornistki AZS-u Łączpolu AWFiS Gdańsk wygrały u siebie 24:18 z UKS-em PCM-em Kościerzyna w derbach Pomorza szczypiornistek w PGNiG Superlidze Kobiet.

Zawodniczki z Gdańska od samego początku były zdecydowanie lepsze od rywalek. W pierwszych minutach imponowały zwłaszcza w obronie, pierwszą bramkę tracąc dopiero w dziewiątej minucie. W tym momencie prowadziły już 5:1. Punktem kulminacyjnym ich przewagi było prowadzenie 8:2 w 16. minucie.

Przez pierwszy kwadrans gdańszczanki były właściwie poza zasięgiem przyjezdnych. Wtedy do bramki kościerzynianek weszła jednak Iwona Łoś, która broniła jak w transie. Dzięki temu UKS PCM Kościerzyna zmniejszył straty do trzech trafień (7:10). Na więcej Łączpol jednak nie pozwolił i do przerwy prowadził 12:8.

W drugiej połowie obraz meczu za bardzo się nie zmienił. Kościerzynianki walczyły, ale gospodynie są po prostu znacznie lepszą drużyną i było to widać na boisku. Spokojnie kontrolując spotkanie, Łączpol wygrał ostatecznie 24:18.

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk - UKS PCM Kościerzyna 24:18 (12:8)
AZS Łączpol AWFiS: Chojnacka, Kajumowa - Mazurek 6, Cirjan 3, Górna 3, Kalska 3, Masna 3, Skonieczna 2, Hartman 1, Żukowska 1 oraz Tomczyk, Ciura, Świerczek, Karwecka, Jurczyk.
UKS PCM: Kordunowska-Lupa, Łoś, Ziółkowska - Belter 4, Białek 3, Rogożeńska 3, Krajewska 2, Ziółkowska 2, Bunikowska 1, Sus 1, Jakubowska 1, Konofał, Neitsch

Materiał oryginalny: AZS Łączpol AWFiS Gdańsk lepszy od UKS-u PCM-u Kościerzyna w derbach Pomorza [ZDJĘCIA] - Dziennik Bałtycki