Vive Tauron Kielce wygrało w Szegedzie!

Po zaciętym meczu Ligi Mistrzów, Vive Tauron Kielce wygrało na wyjeździe z węgierskim MOL-Pick Szeged.

MOL-Pick Szeged - Vive Tauron Kielce 27:29 (15:16)

Vive Tauron: Ivić (1-60 min, 13 obron) – Jachlewski 2, Strlek 4 – Bielecki 5 (2), Jurkiewicz 2 – Zorman 1, Bombac – Lijewski 6, Paczkowski 1 – Reichmann 1, Djukić 1 – Aginagalde 4, Kus 2.

MOL-Pick: Sego (1-25 min, 1 obrona, Sierra 25-60 min, 5 obron) - Kallman 3 - Gorbok 3, Blażević 1, Petrus 1, Bodo 2 - Skube, Obranović 4 - Balogh 5 (1), Buntić 3 - Rodriguez 2, Sostarić - Banhidi 3, Gaber.

Karne. MOL-Pick: 1/4 (rzuty Sostaricia i Balogha niecelne, Ivić obronił rzut Balogha). VTK: 2/2. Kary. MOL-Pick: 10 minut (Blażević 4, Buntić, Gaber, Kallman po 2). VTK: 8 minut (Kus czerwona i niebieska kartka w 53 min i 2 minuty, Aginagalde,Reichmann po 2).

Sędziowali: Duarte Santos i Ricardo Fonseca (Portugalia) . Widzów: 3200.

Przebieg: 0:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:5, 5:5, 5:7, 7:7, 7:8, 8:8, 8:10, 10:10, 10:12, 11:12, 11:15, 13:15, 13:16,15:16 - 16:16, 16:17, 17:17, 17:18, 18:18, 18:20, 19:20, 19:22, 20:22, 20:23, 23:23, 23:24, 26:24, 26:25, 27:25, 27:29.

Różnie układało się to spotkanie i miało kilka zwrotów. Ale było bardzo zacięt. Najważniejszy nastąpił w ostatnich ośmiu minutach.W 52 minucie MOL-Pick prowadził 27:25, za chwilę czerwoną i niebieską kartkę za rozbicie nosa Siergiejowi Gorbokowi zobaczył Mateusz Kus (nie zagra w kolejnym meczu), mimo to nasza obrona i Filip Ivić zamurowali kielecką bramkę, nie dając rywalom do końca spotkania zdobyć gola!

Gospodarze trzy razy w ciągu półtorej minuty zgubili piłkę, swoje dołożył nasz bramkarz, kontry skończyli Mariusz Jurkiewicz oraz Mateusz Jachlewski i po skutecznym karnym Karola Bieleckiego na dwie i pół minuty przed końcem najlepsza drużyna Europy wygrywała 29:27. Taki wynik pozostał do końca meczu.

Uznane za „mecz kolejki” spotkanie w Segedynie było szczególne dla dwóch byłych graczy Vive Tauronu, obecnie w barwach MOL-Picku - MarinaSego i Denisa Bunticia oraz dla Deana Bombaca, który przeszedł drogę w odwrotnym kierunku.
W składzie kieleckiej ekipy brakło kontuzjowanych Michała Jureckiego, Patryka Walczaka i Piotra Chrapkowskiego, a więc trzech zawodników grających w centrum defensywy. W tej sytuacji Kusa wspierał w tej strefie Jurkiewicz.

Pierwsza połowa była dobra w wykonaniu kielczan, którzy zagrali kilka bardzo widowiskowych bramek (szczególnie urodziwe były wrzutka skończona przez Krzysztofa Lijewskiego w 12 minucie i trafienie Julena Aginagalde z 21 minuty), choć trochę szkoda kilku prostych błędów, które dały wicemistrzom Węgier kontry. W 24 minucie, po golu Karola Bieleckiego, goście prowadzili już 15:11 i trener Juan Pastor zmienił Marina Sego, który do tego momentu odbił tylko jeden rzut. Co innego świetnie spisujący się golkiper Vive Tauronu - Ivić miał w pierwszej połowie 7 obron. W pierwszym kwadransie świetnie spisywał się Lijewski, który zdobył w tym czasie 5 bramek, podobnie jak również prawy rozgrywający zespołu gospodarzy, Zsolt Balogh.

Kielczanie nieźle zaczęli drugą połowę, wprawdzie Węgrzy często doprowadzali do remisu, ale nie wychodzili na prowadzenie. Dobrze rozgrywał Dean Bombac, który w całym meczu zaliczył pięć asyst. W 42 minucie „żółto-biało-niebiescy” wygrywali 23:20. Ale MOL-Pick grał z minuty na minutę lepiej, szczególnie w obronie. Nasi zawodnicy przestali sobie radzić z agresywną defensywą rywala, ciągle popełniali proste błędy i gole zdobywali z dużym trudem. W 46 minucie był remis 23:23. a w 50 gospodarze objęli prowadzenie 26:24. Jednak w końcówce zostali zmiażdżeni kielecką obroną.

W środę o godzinie 18.30 w Hali Legionów Vive Tauron podejmuje Zagłębie Lubin, a w sobotę o 18, w meczu Ligi Mistrzów - Celje Pivovarną Lasko.

Materiał oryginalny: Vive Tauron Kielce wygrało w Szegedzie! - Echo Dnia Świętokrzyskie