Pełna Hala Orbita na meczu Śląska z mistrzem Polski. Zobacz zdjęcia!

Dawid Foltyniewicz
2713 kibiców oglądało w Hali Orbita niedzielny mecz Orlen Basket Ligi, w którym doszło do starcia aktualnego mistrza i wicemistrza Polski. Niestety Śląsk Wrocław nie zrewanżował się Kingowi Szczecin za porażkę w tegorocznym finale ligowych rozgrywek i po słabym występie przegrał 60:83. Mimo wysokiej porażki „Trójkolorowi” mogli liczyć na wsparcie swoich kibiców do ostatnich minut. Byliście na tym meczu? Znajdźcie się na zdjęciach!

Jeszcze przed rozpoczęciem meczu można było poczuć, że nie jest to kolejne spotkanie ligowe jak każde inne. Hala Orbita wypełniła się niemal do ostatniego miejsca, po raz pierwszy w tym sezonie Śląsk musiał „uruchomić” trybunę za jednym z koszy. Od pierwszych minut koszykarzom towarzyszył z kolei głośny doping. Trudno się temu dziwić - we Wrocławiu doszło do starcia dwóch najlepszych zespołów poprzedniego sezonu Orlen Basket Ligi. A Śląsk chciał zrewanżować się Kingowi za porażkę w finałach. Już początek meczu pokazał jednak, że będzie to nad wyraz trudne zadanie.

– Rewanż za zeszłoroczny finał to bez wątpienia ważny mecz dla obu klubów i kibiców obu drużyn. Finaliści z zeszłego sezonu też na pewno go pamiętają, szczególnie pojedynki jeden na jeden, bo w dłuższych seriach te stają się kluczowe. Myślę, że chociażby Jakub Nizioł z Zaciem Cuthbertsonem ponownie będą chcieli sobie udowodnić, kto jest lepszym zawodnikiem – oceniał przed meczem Mateusz Zębski. – Nie da się ukryć, że mamy duże problemy, bo prawdopodobnie przystąpimy do tego spotkania bez nominalnego rozgrywającego. Jeśli jednak skupimy się na tym, co możemy zrobić, by zniwelować te braki, na pewno mamy duże szanse na zwycięstwo – dodał.

Śląsk bez nominalnego rozgrywającego jedynie do połowy drugiej kwarty walczył z Kingiem jak równy z równym. Pod koniec pierwszej połowy gra WKS-u się posypała, a po zmianie stron mistrzowie Polski potwierdzili, że wciąż są w wyśmienitej formie. Gospodarze mieli natomiast spore problemy z budowaniem akcji i ostatecznie przegrali 60:83.

Guder & Janas. „Oburza mnie propozycja dla Marcina Torza”