Oceny piłkarzy Lechii Gdańsk za mecz z Polonią Warszawa. Miłosz Kałahur: Nie był to wielki mecz, ale liczy się wynik

Paweł Stankiewicz
Lechia Gdańsk wygrała u siebie z Polonią Warszawa 1:0 w meczu Fortuny 1. Ligi i jest już o mały krok od awansu do PKO Ekstraklasy. Zwycięskiego gola dla Biało-Zielonych zdobył Maksym Chłań po ładnej akcji Camilo Meny. Sprawdźcie jakie oceny wystawiliśmy piłkarzom Lechii Gdańsk za mecz z Polonią Warszawa.

Lechia Gdańsk - Polonia Warszawa, Fortuna 1. Liga, 24.04.2024 r.

Miłosz Kałahur, lewy obrońca Lechii, zagrał niezłe spotkanie. Jak ocenił rywalizację Lechii z Polonią?

- To nie był wielki mecz. Polonia gra o życie. Nie zagraliśmy specjalnie fantastycznie, ale na koniec liczy się wynik. Może rzeczywiście graliśmy zbyt wolno. To mogło być przez małe odstępy między meczami. Zespoły wiedzą o nas coraz więcej, znają nasze mocne strony i próbują się temu przeciwstawić - powiedział Kałahur.

Wychowanek Biało-Zielonych mógł zakończyć mecz z Polonią z asystą.

- W pierwszej połowie też wystawiłem piłkę "Rikiemu", ale strzelił nad poprzeczką. Wydaje mi się też, że gdyby trafił to mecz byłby rozstrzygnięty, bo go całkowicie kontrolowaliśmy. Porozumienie z Maksem jest coraz lepsze, ale myślę, że czasami mógłby mi więcej podawać. On lubi sam kreować te sytuacje. Wychodzi mu to, więc niech robi to częściej - powiedział Kałahur.

Oceny piłkarzy Lechii Gdańsk za mecz z Polonią Warszawa. Fortuna 1. Liga, 24.04.2024 r.

Bohdan Sarnawski - 6

Nie miał wiele pracy w tym meczu, ale w pierwszej połowie wykazał się po groźnym strzale Bajdura.

Dawid Bugaj - 5

Solidny występ. Słabiej w pierwszej połowie, ale już lepiej i aktywniej po przerwie. Trochę brakowało dokładności.

Andrei Chindris - 6

Dobry, pewny występ. Był tak zdecydowany w swoich interwencjach, że mógł doprowadzić do kontuzji Sarnawskiego.

Elias Olsson - 6

Także pewny występ w defensywie, do czego Szwed już przyzwyczaił.

Miłosz Kałahur - 6

Zagrał dobre spotkanie. Był aktywny w ofensywie, tylko - jak sam przyznał - Chłań mógłby go częściej zauważyć.

Iwan Żelizko - 6

Wrócił po przerwie spowodowanej pauzą za kartki i momentami trochę jakby brakowało mu rytmu. Stąd straty. Były też odbiory i tak cenna u niego gra do przodu.

Camilo Mena - 6

Zrobił świetną akcję, po której Chłań strzelił zwycięskiego gola. Dostał czwartą żółtą kartkę w sezonie i nie zagra w Rzeszowie.

Rifet Kapić - 5

Dobry występ, na swoim poziomie. Ocenę obniża mu brak skuteczności, bo miał dwie sytuacje, z których jedną powinien zamienić na bramkę.

Tomasz Neugebauer - 5

Zagrał poprawne spotkanie, ale nie jest w takiej formie jak na początku roku. Dostał ósmą żółtą kartkę i nie zagra w Rzeszowie.

Maksym Chłań - 6

Nie był to wielki mecz Maksyma, ale strzelił bramkę i to podnosi mu ocenę.

Łukasz Zjawński - 4

Ten mecz pokazał, ile dla Lechii znaczy Bobcek. Słowak musiał pauzować za kartki i Zjawiński nie był w stanie go zastąpić.

Kacper Sezonienko - 4

W drugiej połowie Zjawińskiego zmienił Sezonienko, ale też niczym nie zaimponował.