Jakub Maj
Jakub Maj
Mecz Raków - Ruch już w sobotę.
Mecz Raków - Ruch już w sobotę. Fot Arkadiusz Gola
Mecz Raków Częstochowa - Ruch Chorzów to spotkanie 26. kolejki Ekstraklasy, które będzie pierwszym po przerwie reprezentacyjnej. Polska awansowała na Euro 2024, ale najwyższy czas wrócić do rozgrywek ligowych. Wyraźnym faworytem są gospodarze, którzy nadal marzą o mistrzostwie Polski. Relacja LIVE z meczu Raków - Ruch od godziny 12:30 w GOL24.

Raków Częstochowa - Ruch Chorzów ONLINE. Ekstraklasa wraca do gry

Raków Częstochowa w obecnej kampanii nie radzi sobie tak dobrze jak w poprzedniej. Obecnie mistrz Polski zajmuje 3. miejsce w tabeli z dorobkiem 44 punktów, ale nadal marzy o końcowym triumfie. Do liderującej Jagiellonii Białystok brakuje czterech "oczek", a koniec sezonu coraz bliżej. Dawid Szwarga ma bardzo mały margines błędu, dlatego z takimi ekipami jak Ruch Chorzów trzeba zdobywać trzy punkty. "Niebiescy" w najbliższych tygodniach będą walczyć o utrzymania w Ekstraklasie.

Wydarzeniem tego meczu może być powrót do gry Iviego Lopeza po bardzo długiej przerwie. Hiszpan zerwał więzadło krzyżowe w kolanie podczas przygotowań do sezonu 2023/24. Trener Dawid Szwarga nie wykluczona, że wpuści go na boisko z ławki.

Dawid Szwarga, trener Rakowa Częstochowa: - Jeżeli chodzi o mecz z Ruchem Chorzów to zmierzymy się z zespołem, który na pewno zasługuje na znacznie więcej punktów niż ma. Zmiana trenera w Ruchu i sposób, w jaki ten zespół gra pod wodzą Janusza Niedźwiedzia to jest na pewno zupełnie inny niż ten, z którym zmierzyliśmy się w poprzedniej rundzie. Drużyna ma jasny plan na to jak chce wychodzić spod pressingu, jak chce wciągać przeciwnika.

Gdzie oglądać mecz Raków Częstochowa - Ruch Chorzów?

Ruch Chorzów w obecnym sezonie postanowił zmienić trenera. Janusz Niedźwiedź, czyli były szkoleniowiec Widzewa Łódź miał wyciągnąć zespół z kryzysu, ale także zaszczepić w nim bardziej ofensywną grę. Już dawno temu podkreślał, że ma określoną filozofię skupia się na zdobywaniu kolejnych bramek. Obecnie Ruch zajmuje 17. miejsce z dorobkiem 18 punktów.

Janusz Niedźwiedź: - Od lat mamy określoną filozofię, ona się nie zmienia. W każdym spotkaniu, nawet w samych końcówkach, dążymy do tego, żeby zdobywać bramki. To przyświeca nam od samego początku mojej pracy w tym klubie

Raków Częstochowa - Ruch Chorzów w telewizji

Transmisja z meczu Raków Częstochowa - Ruch Chorzów na kanałach Canal+ Sport oraz Canal+ 4K. Komentuje duet Krzysztof Marciniak, Wojciech Jagoda.

Raków Częstochowa - Ruch Chorzów w internecie. Stream online, live

W internecie dostępny będzie płatny stream. Mecz Raków Częstochowa - Ruch Chorzów obejrzymy na stronie oraz w aplikacji mobilnej Canal+Online.

Relacja tekstowa ze spotkania Raków Częstochowa - Ruch Chorzów:

Wieczysta Kraków to polskie FC Hollywood. Ekipa, której trenerem jest Sławomir Peszko marzy o awansie do 2. ligi. Dzięki zimowym transferom to może się udać. Oto najmocniejszy skład Wieczystej. Roi się od byłych gwiazd Ekstraklasy.Aby sprawdzić wszystkich zawodników klikaj strzałkę w prawo!

Polskie FC Hollywood, czyli Wieczysta Kraków. Oto najmocniej...