Neymar Jr Twitter
Neymar, piłkarska gwiazda saudyjskiego Al-Hilal, w weekend ogłosił radosną nowinę. Brazylijczyk w mediach społecznościowych podał, że wraz ze swoją partnerką Bruną Biancardi doczekali się córeczki.

Brazylijski gwiazdor Neymar ogłosił radosną nowinę

Nasza Mavie przybyła, aby dopełnić nasze życie - napisał brazylijski piłkarz. - Witaj, córko! Jesteś już przez nas bardzo kochana... dziękujemy, że nas wybrałaś - dodał. Na udostępnionych zdjęciach widać szczęśliwą parę całującą dziecko, a na jednym widać Neymara kąpiącego Mavie.

Ogłoszenie wywołało lawinę gratulacji od gwiazd i fanów z całego świata. Al-Hilal, do którego zawodnik dołączył latem z francuskiego giganta Paris Saint-Germain, kilka minut po ogłoszeniu pogratulował mu powiększenia rodziny w portugalskim poście na platformie X.

W kwietniu para ogłosiła, że spodziewa się ich pierwszego wspólnego dziecka. Biancardi dokumentowała ciążę na swoim koncie w mediach społecznościowych. Brazylijczyk wychowuje 12-letniego syna Daviego Luccę, którego matką jest jego była partnerka Carolina Dantas.

Neymar został bardzo dobrze przyjęty przez kibiców Al-Hilal. W połowie września zadebiutował w nowym klubie w wygranym meczu 6:1 z Al Riyadh, zaliczając asystę. W tym tygodniu otworzył swoje konto bramkowe. W Teheranie jego zespół wygrał 3:0 w Azjatyckiej Lidze Mistrzów.

31-latek na początku września poprawił rekord Pelego na najlepszego strzelca wszech czasów Brazylii, zdobywając dwa gole w drugiej połowie w wygranym 5:1 meczu z Boliwią. W sumie ma ich na koncie 79. W narodowych barwach rozegrał 125 meczów. Jest złotym medalistą olimpijskim z Rio de Janeiro (2016). Z Barceloną w roku 2015 wygrał Ligę Mistrzów, a w sezonie 2019/20 dotarł z PSG do finału tych rozgrywek. (PAP/oprac. własne)