red/bill
Polska sztafeta 4 x 400 m kobiet rok temu zdobyła brązowy medal mistrzostw świata. W tym złoty mistrzostw Europy. Pawel Relikowski / Polska Press
Małgorzata Hołub-Kowalik, Iga Baumgart-Witan, Patrycja Wyciszkiewicz i Justyna Święty-Ersetic to skład Biało-Czerwonej sztafety kobiet w finale mistrzostw Europy, który zajął pierwsze miejsce. W drodze do wyścigu o medale wspierały je też Natalia Kaczmarek i Martyna Dąbrowska. W czym tkwi sekret ich sukcesów? - My naprawdę się lubimy, skoczyłybyśmy za sobą w ogień. Mam nadzieję, że podczas igrzysk w Tokio też będziemy mogły się cieszyć - stwierdziła Wyciszkiewicz. Trenerem naszych biegaczek jest Aleksander Matusiński.

Materiał oryginalny: W czym tkwi siła polskiej sztafety kobiet? "Jesteśmy Grażynkami", "Skoczyłybyśmy za sobą w ogień" - Portal i.pl