Legia Warszawa - Śląsk Wrocław 0:0
Legia Warszawa - Śląsk Wrocław 0:0 Sylwia Dąbrowa
Legia Warszawa definitywnie wypisała się z walki o mistrzostwo Polski. W meczu ostatniej szansy zremisowała na własnym stadionie ze Śląskiem Wrocław 0:0. Najlepszą okazję w drugiej połowie miał Marc Gual, który obił poprzeczkę. To drugi podział punktów za kadencji nowego trenera Goncalo Feio. W stolicy ciężko będzie nawet o podium, a co za tym idzie udział w europejskich pucharach. Najbardziej z wyniku cieszy się Jagiellonia Białystok, która powiększyła przewagę.

Legia - Śląsk wynik meczu 0:0. Mierny hit Ekstraklasy

Kibice Legii zaapelowali z oprawy do piłkarzy, by walczyli do końca. Prośba nie znalazła pokrycia w wyniku. Mimo wielu strzałów na bramkę piłka ani razu nie wpadła do siatki.

Większość uderzeń legionistów była czytelna. Przed przerwą strzelił tak choćby Marc Gual. To on po przerwie miał najlepszą sytuację na gola. Po jego próbie futbolówka obiła jednak poprzeczkę.

Kibice na meczu ŁKS - Lech. Oprawy i zadymienie stadionu

Szanse po stronie Legii mieli jeszcze Rafał Augustyniak, Maciej Rosołek czy Juergen Elitim. Śląsk natomiast wyglądał tak jakby remis go zadowalał. W drugiej połowie Erik Exposito tylko raz zagroził. W ostatniej doliczonej minucie strachu Legii napędził natomiast Mateusz Żukowski.

Mecz Legia - Śląsk. Aktualna tabela Ekstraklasy

Niedzielny hit przy Łazienkowskiej transmitowany przez TVP obejrzało ponad 25 tys. kibiców w tym ponad tysiąc z Wrocławia. Sędzia Szymon Marciniak o sześć minut musiał opóźnić rozpoczęcie gry z powodu zadymienia stadionu wywołanego pirotechniką.

Legia ma 47 punktów i jest piąta w tabeli. Śląsk zachował drugie miejsce, ale zrównał się z nim trzeci Lech Poznań, zaś prowadząca Jagiellonia Białystok uciekła na cztery punkty.

W następnej kolejce Legia wybiera się do Stali Mielec (28 kwietnia). Śląsk podejmie ostatni Ruch Chorzów (27 kwietnia).

Oceny piłkarzy po meczu Legia Warszawa - Śląsk Wrocław (w skali 1-6):