Kibice Zagłębia Sosnowiec i GKS Katowice zobaczyli dobry mecz. Mistrzowie znów wygrali

Rafał Musioł
Na lodowisku w Sosnowcu GKS Katowice pokonał Zagłębie, a kibice zobaczyli dobry mecz.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Karina Trojok
Hokeiści Zagłębia Sosnowiec przegrali z GKS Katowice 1:3. Kibice nie mogli jednak narzekać na brak wrażeń. Na lodzie iskrzyło, a po jednej z bójek na ławkę kar odesłanych zostało aż sześciu zawodników.

Hokeiści GKS Katowice rzucili się do ataków od pierwszych sekund i już po chwili Grzegorz Pasiut trafił w słupek bramki Zagłębia. Sosnowiczanie nie zamierzali jednak ulec mistrzom Polski i także trafili w metal za sprawą Damiana Tyczyńskiego, ale wówczas było już 0:1, po kapitalnej akcji Bena Sokaya. Ten sam zawodnik podwyższył wynik na 2:0, dobijając odbity od parkanów krążek uderzany przez Kacpra Maciasia.

Zagłębiu szczęście dopisało w 32 minucie. Strzał Arkadiusza Karasińskiego odbił się od Noaha Delmasa i Murray został całkowice zmylony. Od tego momentu na lodzie zaczęło iskrzyć. Cztery minuty później za udział w bijatyce na ławkę kar trafiło aż sześciu zawodników!

W trzeciej tercji GKS kontrolował już grę i zadał trzeci cios. Sosnowiczanie pokazali się jednak z dobrej strony, a kibice na poziom meczu nie mogli narzekać.

Zobaczcie zdjęcia z meczu Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice i kibiców, którzy go oglądali.

Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice 1:3 (0:2, 1:0, 0:1).
0:1
Ben Sokay (3), 0:2 Ben Sokay (18), 1:2 Arkadiusz Karasiński (32), 1:3 Noah Delmas (50).
Kary: Zagłębie - 20, GKS - 16 minut.
Widzów 2.550.
Zagłębie: Spesny - Krawczyk, Saur, Szturc, Valtola, Krężołek - Charvat, Andreikiv, Lindgren, Butsenko, Niemi - Naróg, Kotlorz, Nahunko, Tyczyński, Salo oraz Sikora, Bernacki, Kozłowski i Karasiński.
GKS: Murray - Delmas, Maciaś, Marklund, Pasiut, Fraszko - Varttinen, Koponen, Iisakka, Monto, Olsson - Wanacki, Cook, Lehtimaki, Sokal, Hitosato - Chodor, Lebek, Bepierszcz, Michalski.