Karolina Perekitko trzecia w wyścigu w Almerii

OPRAC.: Filip Bares
Karolina Perekitko (Winspace) zajęła trzecie miejsce w kolarskim wyścigu Costa de Almeria. Zwyciężyła Kanadyjka Olivia Baril (Movistar) przed Hiszpanką Ane Santesteban (Laboral Kutxa).

Losy zwycięstwa rozstrzygnęły się na kilkukilometrowym podjeździe do mety na wzgórzu Mojacar. Na szczycie Baril wyprzedziła atakującą ją dwójkę - Santesteban i Perekitko o trzy sekundy. Kolejne zawodniczki docierały do mety pojedynczo lub w małych grupkach. Na 10. pozycji, ze stratą 29 sekund, sklasyfikowana została Marta Jaskulska, debiutująca w barwach nowej grupy Ceratizit WNT.

Dla 25-letniej Karoliny Perekitko, aktualnej wicemistrzyni Polski, miejsce na podium w Almerii jest największym sukcesem w zawodowym wyścigu tej rangi.(PAP)