Artur Bogacki
Klaudia Zwolińska (Start)
Klaudia Zwolińska (Start) Andrzej Banas / Polska Press
W niedzielnej rywalizacji w mistrzostwach Europy w slalomie kajakowym, które odbywały się w Tacen (Słowenia), z polskiej ekipy startowała tylko Klaudia Zwolińska (Start Nowy Sącz). W K-1 kobiet zajęła 9. miejsce.

Ubiegłoroczna mistrzyni świata i Europy juniorek pływa w tym sezonie już wśród "dorosłych". W Tacen 19-latka spisała się najlepiej z Polek. Jako jedyna przebrnęła eliminację; w półfinale zajęła 8. lokatę i awansowała do decydującej walki o medale. Finał jednak jej nie wyszedł, dostała 50 pkt karnych za ominięcie bramki i sklasyfikowana została w nim na przedostatniej, 9. pozycji. To i tak jej najlepszy wynik w ME seniorek.

Dwa pierwsze miejsca na torze w tej konkurencji uzyskały Austriaczki - wygrała Corinna Kuhnle, która o 0,87 s wyprzedziła Lisę Leitner. Ta drugą została później zdyskwalifikowana, więc srebro zdobyła Włoszka Stefanie Horn.

W finale C-1 mężczyzn Polacy nie startowali, wszyscy trzech odpadli w eliminacjach. Mistrzem Europy został Słowak Alexander Slafkovsky.

Slalomowe ME w Tacen "biało-czerwoni" ukończyli z pięcioma medalami. W K-1 mężczyzn złoto zdobył szczawniczanin Mateusz Polaczyk (Zawisza Bydgoszcz), srebro sądeczanin Dariusz Popiela (Spójnia Warszawa), a w C-2 wicemistrzami zostali Andrzej i Filip Brzezińscy (AZS AWF Kraków). W konkurencjach zespołowych nasza ekipa zdobyła srebro w C-2 i brąz w K-1 mężczyzn.

#TOPSportowy24

- SPORTOWY PRZEGLĄD INTERNETU

Sportowy24.pl w Małopolsce

Materiał oryginalny: Kajakarstwo górskie. W finale mistrzostw Europy Klaudia Zwolińska zajęła 9. miejsce - Gazeta Krakowska