I liga koszykarek. Pewny awans Wisły Orlen Południe

Bartosz Karcz
Andrzej Banaś
Nie miały większych problemów z awansem do kolejnej rundy play off koszykarski Wisły Orlen Południe. Krakowianki okazały się zdecydowanie lepsze w rywalizacji z RMKS Xbest Rybnik i pokonały rywalki w dwóch meczach. W czwartek podstawiły kropkę nad „i” w Rybniku.

Ten mecz wyglądał tak, jakby Wisła jak najszybciej chciała pokazać rybniczankom, że o żadnej niespodziance mowy nawet być nie może. Po pierwszej kwarcie krakowianki prowadziły siedmioma punktami, a na przerwę schodziły przy wyniku 27:39. Po zmianie stron wiślaczkom pozostało już tylko kontrolować sytuację na parkiecie.

Przeciwnika w kolejnej rundzie Wisła Orlen Południe pozna być może już w piątek. Tym rywalem będzie zwycięzca pary SMS PZKosz Łomianki - Mon-Pol Płock. W pierwszy meczu w tej parze górą była ekipa z Łomianek, która wygrała 74:62. Gra się do dwóch zwycięstw.

RMKS Xbest Rybnik - Wisła Orlen Południe Kraków 51:65 (19:26, 8:13, 14:16, 10:10)
RMKS Xbest: K. Keller 19, Bednarek 16, Piwkowska 7, Węglarz 2, Rogalska 0 oraz O. Keller 4, Rudzińska 3, Hopkalo 0
Wisła Orlen Południe: Jasiulewicz 15, Stasiuk 15, Grzenkowicz 13, Kuczyńska 6, Krzywoń 4 oraz Mitrowska 5, Wilk 3, Kaźmierczak 2, Zuziak 2, Bursa 0, Duchnowska 0, Kwiecień 0.
Sędziowali: Rafał Bogdan oraz Paweł Stolorz. Widzów: 100.