Świetny powrót FC Toruń do własnej hali

(sop)
Marcin Mikołajewicz (z lewej) i Cleverson Pelc (z prawej) razem dla FC strzelili pięć goli Sławomir Kowalski
Piłkarze halowi FC Toruń przerwali passę trzech porażek z rzędu. Podopieczni Klaudiusza Hirscha pokonali we własnej hali beniaminka Futsal Ekstraklasy - Solne Miasto Wieliczka 7:2 (5:2). To był ich pierwszy mecz od dwóch miesięcy przed swoją publicznością.

Na początku rywalizacji nasi piłkarze mieli sporo szczęścia. W pierwszych minutach drużynę FC od utraty gola, po strzałach Konrada Cebuli i Piotra Myszora, uratował Nicolae Neagu.

Z biegiem czasu gospodarze rozkręcali się. W siódmej minucie prowadzenie FC dał Marcin Mikołajewicz. Chwilę później było 2:0. Wynik spotkania podwyższył świetnie spisujący się Cleverson Pelc.

Goście jeszcze nie otrząsnęli się ze straconych goli, a ich bramkarz musiał po raz trzeci musiał wyjmować piłkę z siatki. Tym razem atomowym uderzeniem popisał się Sylwester Kieper.

Od tego momentu rozpoczęła się wymiana ciosów. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem FC 5:2.

Po zmianie stron dalej trwała zażarta walka o wygraną. Goście stworzyli sobie wiele okazji do strzelenia kolejnych goli, jednak świetnie w naszej bramce spisywał się Neagu.

Podopieczni Klaudiusza Hirscha też mieli swoje sytuacje. Najpierw byli nieskuteczni (m.in. Mikołajewicz trafił w doskonałej okazji w poprzeczkę). Później było już z dużo lepiej, bo popularny „Miki” podwyższył na 6:2.

W końcówce spotkania Krzysztof Kusia zdecydował się na grę z lotnym bramkarzem. Ten manewr taktyczny nie przyniósł oczekiwanych efektów, bo w 40. min Ivan Lopez trafił do pustej bramki.

Bohaterami toruńskiej ekipy w niedzielę byli z pewnością Cleverson Pelc (strzelec trzech goli) i świetnie spisujący się między słupkami Nicolae Neagu.

W najbliższą niedzielę FC podejmie w hali UCS UMK Chrobrego Głogów.

Materiał oryginalny: Świetny powrót FC Toruń do własnej hali - Nowości Dziennik Toruński