Bartosz Głąb
Dariusz Stalmach (AC Milan) po prawej.
Dariusz Stalmach (AC Milan) po prawej. Salvatore Di Nolfi / PAP
Olympiakos Pireus wygrał młodzieżową Ligę Mistrzów. W finale rozgrywek rozbił w Nyonie AC Milan 3:0. W szeregach włoskiego zespołu od pierwszej minuty zagrał Dariusz Stalmach, ale został antybohaterem spotkania. Polak najpierw sprokurował rzut karny, a chwilę później został łatwo ograny przez przeciwnika przy drugim golu dla Greków.

Dariusz Stalmach zagrał w finale młodzieżowej Ligi Mistrzów

Pomocnik urodzony w Tarnowskich Górach do wielkiego Milanu trafił latem 2022 roku z Górnika Zabrze. Jeszcze nie miał okazji zadebiutować w pierwszym zespole, ale jest ważnym graczem Primavery mediolańskiego klubu. W tym sezonie rozegrał już 28 meczów dla Rossoneri, strzelił 1 gola i zanotował 1 asystę.

Ekipa Milanu do tej pory świetnie spisywała się w młodzieżowej Lidze Mistrzów. W fazie pucharowej rozgrywek włoska drużyna wyeliminowała Sporting Braga, Real Madryt oraz FC Porto. W wielkim finale trafiła na grecki Olympiakos.

W spotkaniu rozgrywanym w szwajcarskim Nyonie od pierwszej minuty minuty wyszedł 18-letni Dariusz Stalmach. Do przerwy bramki nie padły, a polski piłkarz spisywał się naprawdę nieźle.

Dariusz Stalmach (AC Milan) w finale młodzieżowej Ligi Mistrzów.
Dariusz Stalmach (AC Milan) w finale młodzieżowej Ligi Mistrzów. Salvatore Di Nolfi / PAP

AC Milan został rozbity w finale młodzieżowej Ligi Mistrzów. Dariusz Stalmach antybohaterem

Najważniejsze momenty meczu finałowego miały miejsce po przerwie. W 59. minucie arbiter podyktował rzut karny dla Olympiakosu, po zagraniu ręką Stalmacha we własnej "szesnastce". Okazji strzelenia gola nie zmarnował 17-letni Christos Mouzakitis.

Zaledwie dwie minuty później było już 2:0 dla Greków. Tym razem w pole Milanu wpadł Antonis Papakanellos, łatwo ograł Polaka i podwyższył wynik. Tuż po tej akcji młodzieżowy polski zawodnik został ściągnięty z boiska.

W 66. minucie kolejny cios zadał Theofanis Bakoulas i było już wiadomo, kto sięgnie po triumf w tegorocznym finale młodzieżowej Ligi Mistrzów. W końcówce Milan próbował zmniejszyć rozmiary porażki, ale był bezradny w konfrontacji ze świetnie dysponowaną drużyną Olympiakosu.

Olympiacos triumfuje w młodzieżowej Lidze Mistrzów.