Anwil - Śląsk Wrocław 80:74. WKS dopadł kryzys

Jakub Guder
Jakub Guder
PAP
Anwil Włocławek - Śląsk Wrocław. Remis po dwóch kwartach i przestój w kwarcie trzecie - tak Śląsk Wrocław zagrał we Włocławku i przegrał z Anwilem 74:80.

Anwil Włocławek - Śląsk Wrocław

Kilka dni przed meczem Anwil apelował do kibiców, aby nie używać tym razem określenia „święta wojna”. To wszystko przez eskalację przemocy na Bliskim Wschodzi w sporze Izraela z Palestyną.

Po drugiej kwarcie - w której WKS zdobył tylko 10 punktów - mieliśmy remis 36:36. Niestety wrocławianie mieli przestój w kwarcie kolejnej - przegrywając 44:45 dali sobie rzucić aż 12 punktów (44:57). W ostatniej części meczu zniwelowali stratę do siedmiu oczek, ale Garbacz trafił za trzy i to pozwolił Anwilowi zachować przewagę. Właśnie skuteczność rzutów za trzy punkty była tego dnia sporym problemem dla wrocławian (21,9 proc.).

- Zaczęliśmy bardzo dobrze, ale potem był ogromny przestój. Wierzyliśmy, że wrócimy w tym meczu na dobre tory i zaczniemy grać to, co gramy najlepiej. Niestety tak nie było. Potrzebujemy bardzo mocno odetchnąć po którymś meczu. Mamy kolejny mecz w tygodniu. Musimy wyciągnąć wnioski i wygrać, bo mamy już tych kilka porażek z rzędu i to nie jest miłe - powiedział po spotkaniu przed kamerami Polsatu Łukasz Kolenda.

Anwil Włocławek - WKS Śląsk Wrocław 80:74 (20:26, 16:10, 21:11, 23:27)

Anwil: Bell 2, Young 2, Petrasek 13, Joasaar 4, Garbacz 13 oraz Sanders 21, Łączyński 12, Groves, Kostrzewski 7, Schenk 6.
Śląsk: Gołębiewski 7, Miletić 15, Kulvietis 14, Franco 5, Nizioł 2 oraz Wiśniewski 5, Gravett 9, Zębski 1, Parakhouski 13, Kolenda 3, Adamczyk.

Pozostałe wyniki:
Dziki Warszawa - Sokół Łańcut 93:85, Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia - King Szczecin 84:103, MKS Dąbrowa Górnicza - Enea Stelmet Zastal Zielona Góra 100:93, Trefl Sopot - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 81:90, Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski - Legia Warszawa 71:53, Polski Cukier Start Lublin - Teuron GTK Gliwice 100:93, PGE Spójnia Stargard - Arriva Twarde Pierniki Toruń 73:84.

16. Tauron GTK Gliwice___0-5___5___-55

Następne mecze: GTK Gliwice - Zastal, MKS Dąbrowa Górnicza - Dziki, Start Lublin - Śląsk Wrocłw (27.10, godz. 17:30), Legia - Arka, Spójnia - Trefl, King - Anwil, Sokół - Czarni, Twarde Pierniki - Stal.