Roland Garros. Dwie Polki są już w trzeciej rundzie

(krzyk)
Agnieszka Radwańska
Agnieszka Radwańska Andrzej Szkocki/Polska Press
Agnieszka Radwańska awansowała do trzeciej rundy wielkoszlemowego turnieju French Open, pokonując Belgijkę Alison van Uytvanck 6:7 (3), 6:2, 6:3. Tego samego dokonała nieco wcześniej Magda Linette, która wygrała z Chorwatką Aną Konjuh 6:0, 7:5.

Dla obu Polek to bardzo cenne wyniki. Radwańska wróciła na korty po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją stopy i każdy wygrany mecz jest dla niej sukcesem. Tym bardziej, jeśli odniesiony jest na ziemi, która nie jest ulubioną nawierzchnią krakowianki. Przed przyjazdem do Paryża rozegrała na takim korcie tylko jedno spotkanie, we French Open ma już na koncie dwa. Przy czym o ile pierwsza wygrana przyszła jej bez trudu, to na czwartkową musiała się sporo napracować. Pierwszy set z mocno zbudowaną, wysoką kwalifikantką Van Uytvanck od początku nie układał się po jej myśli i takie też było zakończenie w tie-breaku. W dwóch następnych setach Radwańska przyjęła inicjatywę.

W kolejnej rundzie zmierzy się z reprezentantką gospodarzy Alize Cornet (43. WTA), która ograła Czeszkę Barborę Strycovą 6:4, 6:1.

Z kolei 25-letnia Linette zanotowała najlepszy rezultat w karierze, po raz pierwszy awansując do trzeciej rundy wielkoszlemowej imprezy. Kolejną rywalką poznanianki będzie rozstawiona z "piątką" Ukrainka Jelina Switolina, która ograła Bułgarkę Cwetanę Pironkową 3:6, 6:3, 6:2.

Materiał oryginalny: Roland Garros. Dwie Polki są już w trzeciej rundzie - Dziennik Polski