Puchar Rycerza Kmity. Pod dyktando Galicji

Artur Bogacki
Pływanie. Przez trzy dni na basenie w Zabierzowie rywalizowano w Pucharze Rycerza Kmity. Klasyfikację medalową wygrała SMS Galicja Kraków.

To była już 12. edycja jednej z największych imprez w Polsce. W tym roku zawody miały międzynarodowy charakter, wystartowali także sportowcy z Włoch i Bułgarii, a łącznie o medale walczyło 440 pływaków.

- Zawody były bardzo udane. Wystąpiło wielu medalistów mistrzostw Polski w __różnych rocznikach. Poziom był wysoki - mówi Artur Czerwiec, prezes i trener UKP Kmita Zabierzów, głównego organizatora.

Zmagania zdominowali reprezentanci SMS Galicji Kraków, którzy we wszystkich kategoriach wiekowych wywalczyli 55 medali: 23 złote, 18 srebrnych i 14 brązowych, plasując się daleko przed resztą stawki. Z innych zespołów z Krakowa i okolic, na 7. pozycji w rankingu znalazło się Solne Miasto Wieliczka (8 medali, 4-2-2), a na 8. Kmita (8; 3-2-3).

Najbardziej prestiżowy był bieg memoriałowy - 200 metrów stylem motylkowym. Wśród mężczyzn triumfował Oskar Cieśla (AZS AWF Katowice) z czasem 2.05,71 min, a miejsce na najniższym stopniu podium zajął Kacper Stec z Kmity (2.07,16). W tej konkurencji kobiet o wygraną walczyły przede wszystkim zawodniczki Galicji: triumfowała Agata Hojoł (2.28,07), wyprzedzając o 0,66 s klubową koleżankę Marcelinę Miłek.

W „małym” memoriale, 100 m „motylkiem” dla pływaków do 13 lat, zwyciężyli Włoch Riccardo Laquidara i Wiktoria Bociek (Górnik Sosnowiec).

Sportowy24.pl w Małopolsce

MAGAZYN SPORTOWY24 - Piotr Czachowski podsumowuje rundę zasadniczą Ekstraklasy

Materiał oryginalny: Puchar Rycerza Kmity. Pod dyktando Galicji - Dziennik Polski