Kajakarstwo górskie. Mateusz Polaczyk ze Szczawnicy mistrzem Europy!

Artur Bogacki
Mateusz Polaczyk
Mateusz Polaczyk Paweł Relikowski
Świetnie w mistrzostwach Europy w slalomie spisali się w sobotę nasi kajakarze górscy. W finale konkurencji K-1 zajęli dwa pierwsze miejsca: wygrał szczawniczanin Mateusz Polaczyk (Zawisza Bydgoszcz) przed sądeczaninem Dariuszem Popielą (Spójnia Warszawa). W C-2 wicemistrzami zostali Filip i Andrzej Brzezińscy.

W finale K-1 mężczyzn w Tacen (Słowenia), najliczniej obsadzonej konkurencji slalomowej, nie zabrakło emocji. Płynący jako szósty w 15-osobowej stawce Popiela uzyskał najlepszy wynik i długo był pierwszy. Wyprzedził go dopiero, startujący jako trzeci od końca, Polaczyk - o 0,57 s. Na starcie pozostawało jeszcze dwóch rywali, ale żadnemu z nich nie udało się dorównać naszym zawodnikom.

Trzeci z Polaków w tej konkurencji, Mateusz Okręglak (Start Nowy Sącz), odpadł w półfinale (dostał 50 pkt karnych za ominięcie bramki) i sklasyfikowany został na 30. pozycji.

Do finału C-2 dostały się wszystkie trzy nasze osady. Życiowy sukces odnieśli Filip i Andrzej Brzezińscy, którzy wywalczyli srebro. O 0,87 s lepsi okazali się Francuzi: Pierre Picco i Hugo Biso. Tuż za podium, na 4. pozycji, uplasowała się najbardziej doświadczona dwójka w naszej ekipie - Piotr Szczepański i Marcin Pochwała (KKK Kraków). Do podium zabrakło im 0,48 s. Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak (AZS AWF) zajęli 6. miejsce.

W C-1 kobiet Polki opadły w eliminacjach. Złoto ME zdobyła Brytyjka Kimberley Woods.

Dzień wcześniej rozdano medale w konkurencjach zespołowych, dwa trafiły do Polaków. Srebro wywalczyli w C-2x3 (Pochwała i Szczepański, bracia Brzezińscy, Wiercioch i Majerczak), a brąz w K-1x3 (Polaczyk, Popiela i Okręglak).

W niedzielę ostatnie konkurencje ME. Z polskiej ekipy w półfinale indywidualnie popłynie tylko Klaudia Zwolińska (Start) w K-1 kobiet (wcześniej odpadły Natalia Pacierpnik z KKK Kraków i Joanna Polaczyk-Mędoń z Zawiszy Bydgoszcz). W półfinale C-1 mężczyzn zabraknie naszych "górali".

#TOPSportowy24

- SPORTOWY PRZEGLĄD INTERNETU

Sportowy24.pl w Małopolsce

Materiał oryginalny: Kajakarstwo górskie. Mateusz Polaczyk ze Szczawnicy mistrzem Europy! - Gazeta Krakowska