Gwardia Opole - Chrobry Głogów 40-41. Cóż za zakończenie sezonu!

Marcin Sabat
Maja Kozłowska
Emocje do ostatniej akcji, zmiany sytuacji o 180 stopni, dwie dogrywki i rzuty karne oraz popisy bramkarzy. Tak sezon zakończyła Gwardia Opole.

W ramach Puchar PGNiG Superligi gwardziści przegrali ostatecznie z Chrobrym Głogów 40-41 i z trzema porażkami na koncie zakończyli tą fazę rywalizacji pocieszania, a za każdym razem przegrali jedną bramką w ostatnim rzucie.

Emocji w Komprachcicach trudno było się spodziewać, bo to był bardziej mecz towarzyski, który dodatkowo opolanie zaczęli z przytupem. Świetnie bronił Mateusz Zembrzycki (cztery interwencje) i po kontrze Antoniego Łangowskiego było 6-1 (10. min). Przewaga się utrzymywała, a goście nie sprawiali wrażenia zdeterminowanych. Poderwał ich między słupkami Rafał Stachera, który co chwila popisywał się efektownymi paradami.

Po tym jak faulowany Ignacy Bąk trafił w słupek, wszędobylski Kamil Sadowski doprowadził do remisu 13-1, a w 28. min dał swojej drużynie prowadzenie 18-16. Grających w podwójnym osłabieniu kolegów uratował Malcher, a po przerwie za sprawą bardzo skutecznego Karola Siwaka i Kamila Mokrzkiego Gwardia wygrywała 20-18.

I znów coś się zacięło, a królem był Stachera. Obronił trzy karne i kilka sytuacji sam na sam. W efekcie Chrobry wykorzystywał kontry i doprowadził w osiem minut do stanu 23-26. W 54. min wygrywał 30-26, ale i to nie był koniec emocji. Gospodarze bronili z wysuniętym Kacprem Adamskim i to dało efekt i jednobramkowe prowadzenie. 4 sek przed końcem Sadowski doprowadził jednak do remisu i pierwsza, a następnie druga dogrywka z udziałem zespołu Rafała Kuptela stały się faktem.

Dodatkowe 10 minut było głównie popisem Stachery i Malchera. Nasz bramkarz doprowadził do drugiej dogrywki, broniąc dwa rzuty rywali, a Stachera zapewnił Chrobremu rzuty karne. Po jego interwencji trafił bowiem na remis Szymon Sićko. Seria karnych dla Stachery, który odbił trzy piłki, przy dwóch "Jogiego".

Gwardia Opole Chrobry Głogów 40-41 (32-32, 17-18)

Gwardia: Zembrzycki, Malcher – Lemaniak 1, Siwak 10, Łangowski 7, Tarcijonas 3, Zadura 6, Morawski 2, Adamski 4, Jankowski 5, Mokrzki 1, Bąk 1, Stefani. Trener Rafał Kuptel.

Chrobry: Stachera – Miszka 6, Płócienniczak 2, Sadowski 10, Sićko 7, Babicz 8, Tylutki 1, Sobut 6, Kubała 1, Rydz, Pawłowski. Trener Jarosław Cieślikowski.

Sędziowali: Michał Kopiec (Siemianowice) i Marcin Zubek (Bytom).
Kary: Gwardia - 18 min; Chrobry - 16 min.
Widzów 250.

Materiał oryginalny: Gwardia Opole - Chrobry Głogów 40-41. Cóż za zakończenie sezonu! - Nowa Trybuna Opolska